Spiesz się, zostało tylko:

9
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Dwa razy wyższe kary finansowe za naruszenie przepisów covidowych: nowy taryfikator mandatów w Oslo i okolicach

Monika Pianowska

21 stycznia 2021 09:20

Udostępnij
na Facebooku
3

Służby w kręgu policyjnym Oslo mogą wystawić mandat za naruszenie przepisów w kwestii zarówno spotkań prywatnych, przekraczania norweskiej granicy, jak i działalności obiektów kulturalnych i lokali gastronomicznych. adobe stock/ licencja standardowa

Prokurator Generalny zaktualizował „dyrektywę pandemiczną” pod kątem postępowania karnego i przedłużył jej ważność do 1 czerwca 2021 roku. Zmiany oznaczają, że grzywny za naruszenie niektórych punktów ustawy o kontroli zakażeń w okręgu policyjnym w Oslo wrosły w porównaniu z poprzednimi stawkami, pisze policja w komunikacie prasowym z 20 stycznia.
Zaktualizowane przepisy dotyczą zarówno spotkań prywatnych, przekraczania norweskiej granicy, jak i działalności obiektów kulturalnych i lokali gastronomicznych.

20 000 koron za odmowę testu na koronawirusa

Kara za naruszenie zakazu prywatnych zgromadzeń z udziałem ponad 10 uczestników podwoiła się: z 10 do 20 tys. koron dla organizatora, a z 5 do 10 tys. koron dla uczestnika. To samo dotyczy ogólnie spotkań w pomieszczeniach, gdzie miejsca w stosunku do gości okazuje się za mało i nie mogą oni zachować co najmniej 1 metra odległości między sobą.
Ponadto uwzględniono nową stawkę grzywny w wysokości 20 tys. koron za naruszenie obowiązku przeprowadzenia testu na obecność covid-19 po przylocie do Norwegii (np. na lotnisku Oslo Gardermoen).
Od 18 stycznia od godz. 17 obowiązkowy po przyjeździe do Norwegii test na koronawirusa można wykonać tylko na lotnisku czy przejściu granicznym, a nie - jak do tej pory - w danej gminie w ciągu 24 godzin.

Od 18 stycznia od godz. 17 obowiązkowy po przyjeździe do Norwegii test na koronawirusa można wykonać tylko na lotnisku czy przejściu granicznym, a nie - jak do tej pory - w danej gminie w ciągu 24 godzin. Źródło: MN

Od teraz również złamanie zakazu serwowania alkoholu w pubach, barach restauracjach czy kawiarniach może skutkować mandatem w wysokości nawet 50 tys. koron. Minimalna stawka wzrosła z 10 do 20 tys. koron. Same zasady sprzedaży alkoholu w norweskich lokalach w związku z decyzją rządu nieco złagodniały. Więcej o nich w artykule:
Jeśli natomiast mimo nakazu zamykania miejsc publicznych i placówek, w których odbywają się imprezy kulturalne, rozrywkowe lub rekreacyjne w pomieszczeniach, będą one funkcjonować, służby w kręgu policyjnym Oslo mogą wystawić mandat 50 tys. koron, a nie 20 tys., jak to miało miejsce do tej pory.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


LewySierpowy

21-01-2021 17:58

High octane a Ty w Holandii nie masz obostrzen? Nie mieszkasz w Norwegii to daj sobie siana,od poczatku pandemii,ani korony nie zaplacilem,kazdy podchodzi do niestosowania sie do restrykcji znacznie ulgowo niz to ma miejsce chociazby w Polsce,idz lepiej wykladac swoja wiedze do Roli w realu24 obok pisanki Rozalskiego albo obok Edyty Gorniak starej lampucery

Sawpol

21-01-2021 14:41

Zaostrzenia przepisów i kary jakie z nich wynikają przechodzą najśmielsze pojęcie.
www.eu-transport.pl/nasze-kierunki/transport-norwegia/ jeździmy regularnie po Norwegii i innych państwach. Co się działo na drogach na przykład w Anglii przed świętami to koszmar.

high octane

21-01-2021 12:10

Macie swoja Koree Polnocna.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram