Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Aktualności

Albo nauczysz się języka, albo pożegnaj się z zasiłkiem. Nowy pomysł Minister Finansów

Natalia Szitenhelm/Iga Jaruszewska

08 sierpnia 2017 11:28

Udostępnij
na Facebooku
9
Albo nauczysz się języka, albo pożegnaj się z zasiłkiem. Nowy pomysł Minister Finansów

Siv Jensen wikimedia.org/Magnus Fröderberg/Creative Commons Attribution 2.5

Ministrer Finansów Siv Jensen (Frp) w wywiadzie udzielonym „Aftenposten” proponuje, by odbierać zasiłki imigrantom i uchodźcom, którzy w ciągu pięciu lat nie nauczą się języka norweskiego. Uważa, że to istotny aspekt integracji obcokrajowców z Norwegami.
W wywiadzie udzielonym „Aftenposten” norweska minister i przewodnicząca Partii Postępu zaproponowała, by, w ramach integracji cudzoziemców z norweskim społeczeństwem i pomocy w znalezieniu im pracy, wymagać od nich znajomości norweskiego.

W tym, żeby zaistniała dobra integracja, ogromne znaczenie ma to, żeby jak najwięcej (imigrantów – przy. red.) trafiło na rynek pracy. Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką możemy zrobić, jest ustanowienie wymagań, zwłaszcza wymagań związanych z nauką norweskiego.
~ Siv Jensen, Aftenposten

O pomyśle Jensen dotyczącym odbierania zasiłków pisze już większość norweskich mediów, m.in. norweska agencja prasowa NTB i portal Dagbladet.
Dagbladet
Dagbladet screenshot/dagbladet.no
Ten moduł wyświetla się tylko na wersji dla telefonów
Reklama

Przedwyborcza burza?

11 września w Norwegii rozpoczynają się wybory. Pytanie czy pomysł norweskiej polityk to tylko populistyczne hasła mające zjednać wyborców, czy rzeczywiste zamiary. 

Frp to norweska narodowo-konserwatywna i neoliberalna partia polityczna. Co jakiś czas o pomysłach lub decyzjach przedstawicieli tego ugrupowania jest głośno w Norwegii. Kilka miesięcy temu echem odbił się pomysł FrP, by w Norwegii, gdzie obowiązuje prohibicja, sprzedawać alkohol w niedziele i święta już od 6 rano. Wcześniej z kolei politycy proponowali, by znieść monopol na ustalanie limitu sprzedaży napojów alkoholowych. Partia Postępu poparła także, kontrowersyjną dla wielu Norwegów, decyzję o połączeniu gmin. >>> CZYTAJ TUTAJ


Źródła: aftenposten, dagbladet, ntb
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Rafał Wyszyński

21-09-2017 17:28

nasz naród przetrwał tylko dlatego że miał wysoko rozwiniętą kulturę , na wygnaniu na obczyźnie Mickiewicz,Norwid,Chopin nie pozwolili zapomnieć co to Polska ,wielcy tego Świata słuchali Paderewskiego , ich twórczość dała nam wolny kraj , język to wspólnota plemienna,wyżej naród

Patryk Sz.

14-08-2017 13:54

Jeśli ktoś uczciwie pracuje i płaci podatki to co im do tego, że nie zna języka.... Jeśli nie ma potrzeby ani ochoty i rdzi sobie bez znajomości norweskiego to chyba jego sprawa...

boj fra oszlo

13-08-2017 20:39

piotrlove napisał:
Chyba lepiej by bylo jak by Norwegowie nauczyli sie Polskiego bo sami sie nie rozumieja po Norwesku

Norwegowie nie dadzą sobie rady z polskim
przecież większość Polaków w Norwegii nie zna biegle polskiego

KGT KGT

08-08-2017 23:03

hahahaha a po co komu norkowski ?

krzysztof kowal

08-08-2017 17:08

Idą wybory trzeba obiecywać, ciemny lud to kupi.

Adamlove Hen

08-08-2017 16:18

Chyba lepiej by bylo jak by Norwegowie nauczyli sie Polskiego bo sami sie nie rozumieja po Norwesku

high octane

08-08-2017 14:34

Czy to nie ta sama partia, ktora chciala scagac 10 000 azylantow rocznie, tylko srodkow w budzecie zabraklo... a tak wybory ida.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok