MojaNorwegia obchodzi 10 urodziny

obchodzi 10 urodziny
Świętuj z nami i wygrywaj wspaniałe nagrody!
Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Urodzinowy plebiscyt na najlepsze zdjęcie

Zgłaszajcie swoje fotografie z motywem
„Norwegia okiem Polaka”
i zbierajcie głosy od użytkowników. Autorzy trzech zdjęć, które zgromadzą ich najwięcej, zostaną wyróżnieni. Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce przysługują atrakcyjne nagrody, a za dziesięć kolejnych – po jednym kalendarzu na pocieszenie. Macie czas do końca miesiąca.
Na zwycięzców czekają:
 • Sprawdź »
  Nagroda I
  Weekendowy rejs dla dwóch osób sponsor nagrody - firma FjordLine
 • Sprawdź »
  Nagroda II
  Apple Watch sponsor nagrody - firma MultiNOR
 • Sprawdź »
  Nagroda III
  Dwuosobowy voucher do SPA sponsor nagrody - firma Quadrille
 • Sprawdź »
  Nagroda pocieszenia
  Kalendarz MojejNorwegii dla 10 osób sponsor nagrody - firma Inventive Logic
Weź udział Głosuj
Nagrody ufundowali:
MultiNOR Quadrille Fjordline
Nasza historia

Początki MN

Portal narodził się 24 listopada 2008. Pomysł powstał w głowach dwóch Polaków: Łukasza i Rafała. Koledzy, którzy znali się od czasów studiów, wspólnie prowadzili firmę informatyczną Inventive Logic. Realizując masę projektów dla Polaków mieszkających w Norwegii, zauważyli niszę na rynku: w sieci wciąż brakowało portalu, który mógłby zrzeszać rodaków mieszkających i pracujących w kraju fiordów.

Łukasz i Rafał pomyśleli o miejscu, które publikowałoby praktyczne, życiowe i rzetelne informacje dla Polonii w Norwegii. Wspólnie uruchomili więc portal, który miał stać się wirtualnym miejscem spotkań i wymiany informacji rodaków, którzy na co dzień żyją w Norwegii. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę: już pierwszego dnia działania serwis odwiedziło 400 osób, a po tygodniu istnienia portalu... padły serwery – strona odnotowała kilka tysięcy odwiedzin. Trzeba było działać szybko. Po trzech miesiącach dodano więc moduł społecznościowy, czyli popularne forum, które do dzisiaj jest bardzo ważną częścią portalu. To tu Polacy rozsiani po całej Norwegii do dziś poznają się, umawiają na wspólne wycieczki i pytają, jak radzić sobie z problemami na emigracji. Krótko po tym zaczęto też powiększać zespół – by nadążyć z artykułami i sprawami technicznymi w portalu musiano zatrudnić prawie 30 osób! Z biegiem czasu przybywało też kontaktów: Moja Norwegia szybko stała się liderem we współpracy ze środowiskami zaangażowanymi w sprawy norweskiej Polonii.
Czytaj więcej

Społeczność MojejNorwegii

Nie byłoby mowy o jubileuszu MojejNorwegii, gdyby nie użytkownicy portalu – w końcu to z myślą o polskiej społeczności w kraju fiordów powstał 10 lat temu. Kiedy social media nie cieszyły się równie ogromną popularnością co dzisiaj, mojanorwegia.pl jako pierwsza wyszła naprzeciw reprezentantom norweskiej Polonii, którzy niemal jednogłośnie jako jeden z głównych problemów na emigracji wymieniali samotność.

Różnice kulturowe i inny język wciąż mogą sprawiać, że po wyjeździe do Norwegii Polakom trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Za pośrednictwem portalu mogą jednak spróbować znaleźć znajomych za granicą, umówić się na wspólny przejazd, poprosić o radę na forum i zaktywizować społecznie, na przykład organizując wydarzenia polonijne. Między innymi właśnie takie inicjatywy wspiera MojaNorwegia, a integracja to nadal cel, który przyświeca i będzie przyświecał portalowi. Po dekadzie od założenia strony grono zarejestrowanych na niej Polaków liczy sobie już 117 725 osób: to wielka motywacja do dalszego działania. Dziękujemy, że jesteście z nami :)
Czytaj więcej

Ważne momenty

W ciągu dziesięciu lat sporo się u nas wydarzyło. Mamy wiele pomysłów, nieustannie się rozwijamy, profesjonalizujemy, bierzemy udział w różnego rodzaju spotkaniach i konferencjach. W 2010 wpadliśmy na pomysł wydania, słynnego już, pierwszego polsko-norweskiego kalendarza. To już nasza mała tradycja – w tym roku kalendarz wydajemy po raz 9. W 2013 zorganizowaliśmy seminarium „Polakker i Norge”, które było pierwszym tego typu wydarzeniem dotyczącym norweskiej Polonii. W 2015 roku nasz portal został wpisany do polskiego rejestru dzienników i czasopism – jesteśmy jedynym portalem dla norweskiej Polonii wpisanym na tę listę. W tym samym roku zmienił się wygląd strony, która zyskała jeszcze bardziej informacyjny charakter. Zorganizowaliśmy także dwie edycje wykładów NORcamp (ostatnią w 2018), na których omawialiśmy kwestie związane z branżą polsko-norweską w Trójmieście. W ciągu dziesięciu lat nawiązaliśmy wiele patronatów medialnych, promując na naszych łamach wiele istotnych wydarzeń i inicjatyw polonijnych, takich jak np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, konkurs Wybitny Polak w Norwegii, a także występy polskich artystów. Rok 2019 z pewnością przyniesie kolejne wyzwania!
Czytaj więcej

Najważniejsze liczby

Już od 10 lat tworzymy dla was portal, który łączy Polaków mieszkających w Norwegii. Obecnie na naszej stronie zarejestrowanych jest prawie 118 000 użytkowników, którzy są najważniejszą częścią Mojej Norwegii. Każdego dnia staramy się informować o najistotniejszych wydarzeniach z kraju fiordów, aktualnościach z norweskiego rynku pracy, a także zagadnieniach kulturowych czy językowych – łącznie na naszej stronie ukazało się już ponad 13 000 tekstów, które uzyskały aż 65 000 komentarzy! Miesięcznie strona Mojej Norwegii osiąga niemal 3 000 000 odsłon i odwiedza ją ponad 327 000 użytkowników.
Czytaj więcej

Głosowanie zakończone.

Wyniki plebiscytu juz dziś!

Bliżej nas