Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Status pendler - Norwegia

24 Posty
pawelwlkppp Walczak
(marcin80wlkp)
Wiking
Mam pytanie odnośnie biletów. Chciałem w przyszłym roku starać się o zwrot w związku ze status pendler. Byłem w tym roku w Polsce 6 razy promem i raz samolotem, niestety wszystkie bilety wywalałem, nie mając pojęcia, iż mogą być potrzebne. Unity Line nie wydaje żadnego poświadczenia tego, że podróże się odbyły. Czy w związku z tym wystarczy wydruk z konta bankowego gdzie jako odbiorca widnieje Unity Line? Za wszystkie bilety płaciłem kartą i jedynie takie potwierdzenie jestem w stanie pokazać. Nie ma na nim jednak żadnej informacji kto płynął, kiedy, czy bilet był w obie strony czy w jedną Jestem wściekły sam na siebie, że nie wiedziałem o tym wcześniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
marcin80wlkp napisał:
Mam pytanie odnośnie biletów. Chciałem w przyszłym roku starać się o zwrot w związku ze status pendler. Byłem w tym roku w Polsce 6 razy promem i raz samolotem, niestety wszystkie bilety wywalałem, nie mając pojęcia, iż mogą być potrzebne. Unity Line nie wydaje żadnego poświadczenia tego, że podróże się odbyły. Czy w związku z tym wystarczy wydruk z konta bankowego gdzie jako odbiorca widnieje Unity Line? Za wszystkie bilety płaciłem kartą i jedynie takie potwierdzenie jestem w stanie pokazać. Nie ma na nim jednak żadnej informacji kto płynął, kiedy, czy bilet był w obie strony czy w jedną Jestem wściekły sam na siebie, że nie wiedziałem o tym wcześniej.

Ubiegając się o odpisy statusu pendler należy przedstawić w urzędzie potwierdzenia podróży w formie kart pokładowych lub potwierdzeń rezerwacji. Dokumenty te powinny zawierać dane takie jak: imię, nazwisko pasażera, data podróży, miejsce wyloty/ wypłynięcia i miejsce przylotu/ wypłynięcia.

Więcej informacji: www.multinor.no/podatki
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok