Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

pytanie dotyczace prawa norweskiego - Norwegia

3 Posty
ula739
(ula739)
Wiking
witam
mam pytanie czy zyjac w konkubinacie z norwegiem mam jakas mozliwosc w razie jego smierci
otrzymywania po nim czesci jego emerytury? czy jest mozliwe gdyz konkubinat nie jest legalizowny czy na podstawie tylko tego ze bedac z z nim w zwiaku mozna na to liczyc
dziekuje jesli ktos zna odpowiedz dot tego prawa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Planujesz uśmiercić partnera?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
ula739
(ula739)
Wiking
jasne ze nie ale musze znac jak jest w kwesti prawa norw tak wyszlo ze chce wiedziec
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Po prostu mnie ten post rozwalil...
I jak tu sie nie zgodzic z Jasta?
Powiedzcie, jak...

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Andre_BG)
Nowicjusz
raczej planuje samobojstwo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
ula739 napisał:
witam
mam pytanie czy zyjac w konkubinacie z norwegiem mam jakas mozliwosc w razie jego smierci
otrzymywania po nim czesci jego emerytury? czy jest mozliwe gdyz konkubinat nie jest legalizowny czy na podstawie tylko tego ze bedac z z nim w zwiaku mozna na to liczyc
dziekuje jesli ktos zna odpowiedz dot tego prawa

Jezeli mieszkalas z nim mniej niz 5 lat, to nic nie dziedziczysz. Wyjatkiem jest jezeli macie wspolne dzieci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
380 Postów
Stały Bywalec
wujek a jak by sie pytala czy BV zabiera dzieci i za co to tez bys twierdzil ze bije dzieci ?
Dziewczyna znalazla sie w nowym kraju i w nowej sytuacje ekonomiczno-prawnej i chce ,musi wiedziec jakie panuja obyczaczaje. ,jak ma planowac przyszlosc ,czy szukac pracy czy poswiecic sie opiece nad partnerem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
131 Postów
Szymon K....
(pepoconti)
Stały Bywalec
Teraz cos sie stanie zobacza ten wpis i bedziesz miala problem!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Elise napisał:

Jezeli mieszkalas z nim mniej niz 5 lat, to nic nie dziedziczysz. Wyjatkiem jest jezeli macie wspolne dzieci.

Tez nie jest powiedziane...... Jezeli maja podpisane særeie, to nic nie odziedziczy.
Moze ewentualnie po 5 latach dostac emeryture, ale wcale nie jest powiedziane ile.
Jezeli partner mial poprzednio zone/zony i sa w dalszym ciagu stanu wolnego, to ona/one tez maja prawo do emerytury w wysokosci odpowiednio do dlugosci trwania malzenstwa. Jezeli byl w zwiazku malzenskim np. 40 lat, a teraz z toba np. 5 lat, to ulamek tej emerytury dla ciebie nie bedzie wysoki. Niestety, niewiele do ugrania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Dariusz R
(darservice)
Początkujący
....za wymienianie pampersow partnerowi przeciez nalezy sie emerytura , poza tym mozesz odziedziczyc nawet jego sztuczna szczeke
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok