Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:
Lindemans napisał:
W zwiazku z powyzszym, uwazam, ze logicznym bedzie ocenianie obecnego naczelnika za kilka lat. Nowy rzad, jeszcze nie zaczal na dobre, a juz jest uznany za najgorszy z najgorszych (patrz-skowyt w mediach, skowyt agentow, ktorym sie pod nogami grunt pali).
Rzad rzadzi, a prezydent jest aktywny(zamiast bujac sie na zyrandolu) i tego przegrani nie potrafia zaakceptowac.


Anno,
Po pierwsze wladza dzieli sie na wladze ustawodawcza (parlament) wykonawcza (rzad) i sadownicza (sady). Mamy tez prezydenta ktory ma obowiazek byc apolityczny i traktowac rowno wszystkich obywateli (przypominam ze obywatele to ludnosc kraju a nie jakas dziwna figora retoryczna "Narod Polski" - ja na przyklad nie wiem, kto sie do tego grona czystych rasowo i swiatopogladowo grona Prawdziwych Polakow zalicza). Mamy tez resorty silowe i wywiad, oraz czwrta wladze, czyli prase. Istota demokracji jest niezawislosc i niezaleznosc tych organow, ich wzajemne kontrolowanie swych dzialan, aby nie dopuscic do powstania DYKTATURY.

Teraz popatrzmy:
1. Wladze ustawodawcza i wykonawcza naczelnik ma w kieszeni.
2. Wladza sadownicza na razie jakos jeszcze walczy o swoja niezawislosc. na razie.
3. Bezstronnosc Prezydenta to jakas kpina.
4. Resorty silowe naczelnik na w reku. Jedyny organ je nadzorujacy, Sejmowa Komisja Do Spraw Sluzb Specjalnych zostala ostatnio okrojona w taki sposob, aby osoby z poza grona Naczelnika z niej wypadly, zmieniono tez sasady wysnaczania przewodniczacego. Opozycja, jakakolwiek opozycja, utracila mozliwosc jakiegokolwiek wplywu a nawet wgladu w prace komisji.
5. Czwarta wladza walczy i na razie dobrze jej idzie.

Jest jeszcze cos takiego jak opinia publiczna, potocznie mowiac LUDZIE. No i tu pojawia sie semantyka, znana nam nie tylko z czasow z przed paru lat, ale starczym czytelnikom tego forum znana z czasow duzo odleglejszych. W semantyce tej nastapily pewne korekty. Nadal i nie zmiennie kto nie z nami ten przeciwko nam, ten wrog (kiedys bylo wrog ludu) i wichrzyciel (wichrzyciel byl, wycieto odwetowcow z Bonn). Agenci pozostali bez zmian. Dzis roslega sie wsciekly i przerazony skowyt lewakow i zlodziei (kiedyc byl to skowyt zaplutych karlow reakcji deptanych -i slusznie- przez wladze robotniczo chlopska). Zdjeto z pulek dziela zebrane lenina, uzupelniono wolna przestrzen dzielami JPII (skadinad bardzo madrego czlowieka) i Romana Dmowskiego, regularnego idioty (ktorego idealy gdyby wprowadzono w zycie to nie mogla bys droga Anno czytac mojej wypowiedzi, gdyz sztuki pisania i czytania nie posiadla bys - edukacja kobiet jest bowiem sprzeczna z Polska Racja Stanu. Nigdzie za granice sama tez bys sie nie ruszyla, bo w twoim paszporcie byla by adnotacja: "WYLACZNIE PRZY MEZU".
Zydzi pozostali nadal zydami, dolaczyli do nich Europejszcycy. Spisek swiatowego imperializmu pozostal w zasadzie bez zmian, mamy obcy kapital ktory i tak dalej ble, ble, ble...

Do czego zmierzam. Ano nawet nie do tego, ze Jaroslaw zawlaszcza wladze poslugujac sie najlepszymi komunistycznymi wzorcami. Zmierzam do tego, ze sytuacja jaka dzis mamy co zywa zaczyna przypominac Niemcy w latach 30. Nawet kukly zydow juz palimy. A dumna polska mlodziez defiluje w brunatnych koszulach i podkutych butach (ONR) pod czerwonymi sztandarami...

Natomiast byc moze sie myle. Byc moze jestem nieobiektywny i przewrazliwiony, gdyz co prawda z wyksztalcenia jestem prawnikiem i ekomomista, ale z zamilowania historykiem, Posiadam nawet zone z doktoratem z histori. A Historia uczy nas tego, ze nigdy niew wydaza sie nic nowego. Wszystko juz sie kiedys wydarzylo i teraz jedynie powtarza sie w kolko. Historia uczy, ze jeszcze nigdy noikogo niczego nie nauczyla. A w tle slychac chichot towarzysza Stalina i jego slowa: im bardziej wszystko sie zmienia, tym bardziej wszystko pozostaje po staremu...

Nie wiem wiec, czy wroce kiegys do Polski. Moze antropologowie naszego Naczelnika zbadaja mi czaszke i zostany uznany za zyda, co bedzie sie wiazalo z calym szeregiem uciazliwosci? Moze nie zostane uznany za prawdziwego Polaka, czlonka Rasy Panow? Kto wie co sie zdarzy... Ale z cala pewnoscia nie idzie to w kierunku greckiego demokratia, czyli rzady ludu, gdyz lud i to co lud mysli to nasz maly furer ma tam gdzie plecy swa szlachetna nazwe koncza. Furer wie lepiej. Jak i kazdy Furer - kurdupel w dziejach swiata.

Gdyz jak mowila moja babcia: male jest wredne bo ma serce blizej gowna.


Jak bym tylko mogl ,to bym ci naklepal tyle plusow pod wypowiedzia,ze by ci do konca
zycia wystarczylo.
Ale niestety nie moge ,po prostu sie nie da,ze wzgledow technicznych.
Uwazam ,ze takim jak ty nalezy pomagac i podnosic z tego upadku umyslowego.
Innej drogi nie ma.Nie mozna ludzi ktorzy glosno tesknia za rozumem odrzucac
czy ignorowac ,nawet jesli w papierach ,w rubryce -narodowosc -maja wpisane:-BRAK.
Dlatego niezwykle pocieszajace jest to ,ze udalo ci sie zdobyc jakis zawod,a byc moze nawet
zawody dwa.
Nie wiem ,ktory zawod uprawiasz ,ale skoro wspominasz cos o swojej babci ,
to pozwol ,ze wspomne tu o moim dziadku,ktory byl tylko szewcem po podstawowce,
ale nigdy slowa Fuhrer nie napisalby tak ,jak ty -prawnik-ekonomista.
Chciales zablysnac znajomoscia jezykow i erudycja ,a wyszles na wiejskiego glupka.
Nie rob tego wiecej,nie posluguj sie czyms, czego nie znasz i co jest ci zupelnie obce.

A co do dyktatury Kaczynskiego ,o ktorej piszesz,to warto zapytac, czy dyktatura
platformy i zawlaszczenie panstwa przez nia ci nie przeszkadzala?
No i kim ten Kaczynski jest -Stalinem czy Hitlerem,bo nie wiem dokad uciekac,
na wschod czy na zachod?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:
A ja bym wrocil do tematu watku czyli ze pod rzadami PiS obronnosc kraju wzrasta.


A wzorzec bedziemy czerpac skad? Patrole robotniczo-chlopskie?
ORMO?


Janek nie wiesz skad ?
Wzorce sa juz sprawdzone w boju.


Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Jabinie, nigdzie nie uciekaj. Po prostu wroc do Polski. Tam jest teraz dobry milosciwie panujacy Prezes, Polakow sie szanuje, zlodziei sie zaraz pozamyka, slowem: kraj mlekiem i miodem plynacy (no i te wyprodukowane w Polsce barki ktore juz za chwile beda polskimi rzekami polskie towary wozily). W polsce potrzeba tez dobrych Polakow aby tepic lewactwo i bronic kraj przed muslimami.
Tu zas sama glupata, lewctwo, bezboznosc... Norwegowie polskiego nie chca sie uczyc... Murzyna murzynen nazwac nie mozna, a ciapaty bezczelnie Polskiemu Panu na chodniku miejsca nie ustepuje...

Tak wiec Jozinie nigdzie nie uciekaj, tylko po prostu wracaj do kraju, a byc moze wszyscy na tym skorzystaja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:
Jabinie, nigdzie nie uciekaj. Po prostu wroc do Polski. Tam jest teraz dobry milosciwie panujacy Prezes, Polakow sie szanuje, zlodziei sie zaraz pozamyka, slowem: kraj mlekiem i miodem plynacy (no i te wyprodukowane w Polsce barki ktore juz za chwile beda polskimi rzekami polskie towary wozily). W polsce potrzeba tez dobrych Polakow aby tepic lewactwo i bronic kraj przed muslimami.
Tu zas sama glupata, lewctwo, bezboznosc... Norwegowie polskiego nie chca sie uczyc... Murzyna murzynen nazwac nie mozna, a ciapaty bezczelnie Polskiemu Panu na chodniku miejsca nie ustepuje...

Tak wiec Jozinie nigdzie nie uciekaj, tylko po prostu wracaj do kraju, a byc moze wszyscy na tym skorzystaja.


A jednak sluchasz dobrych rad.
Chwilowo skonczyles popisywac sie znajomoscia jezyka niemieckiego.
I tak trzymaj ,nawet male postepy sprawiaja duza radosc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
246 Postów

(DariuszWysocki)
Stały Bywalec
smuty walicie juz 3 dzien o rany julek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Jabin z Hazo napisał:
WujekJanek napisał:
Jabinie, nigdzie nie uciekaj. Po prostu wroc do Polski. Tam jest teraz dobry milosciwie panujacy Prezes, Polakow sie szanuje, zlodziei sie zaraz pozamyka, slowem: kraj mlekiem i miodem plynacy (no i te wyprodukowane w Polsce barki ktore juz za chwile beda polskimi rzekami polskie towary wozily). W polsce potrzeba tez dobrych Polakow aby tepic lewactwo i bronic kraj przed muslimami.
Tu zas sama glupata, lewctwo, bezboznosc... Norwegowie polskiego nie chca sie uczyc... Murzyna murzynen nazwac nie mozna, a ciapaty bezczelnie Polskiemu Panu na chodniku miejsca nie ustepuje...

Tak wiec Jozinie nigdzie nie uciekaj, tylko po prostu wracaj do kraju, a byc moze wszyscy na tym skorzystaja.


A jednak sluchasz dobrych rad.
Chwilowo skonczyles popisywac sie znajomoscia jezyka niemieckiego.
I tak trzymaj ,nawet male postepy sprawiaja duza radosc.


Drogi Jabinie, na tytul FUHRER, to trzeba sobie zasluzyc. Adolf Hitler co bu o nim nie mowic nie tylko klapal dziobem jak cham furtka, ale walczyl w okopach z bronia w reku za swoj kraj, narazal dla swojego kraju zycie ktorego omal nie stracil, bul ciezko ranny. Dlatego byl prawdziwym wodzem, Fuhrerem.
Twoj ukochany Prezes zas moze byc co najwyzej furerem, prostym wozakim w kufajce, gumofilcach i bacikiem w reku... Taki byl z niego grozny bojownik i opozycjonista ze (w odroznieniu do swojego brata, sp. Lecha ktory naprawde byl Kims i ktorego zawineli na styropian w pierwszej kolejnosci, tej samej co Walese) dowiedzial sie o wybuchu Stamu Wojennego od ludzi w kosciele. Zawineli go dopiero wtedy, jak zawijali znajomych znajomych kogos z opozycji...

Tyle w kwestii tytulowania.

Nawiasem mowiac, co Ty masz przeciwko "lewakom"??? Przeciez PiS to partia ewidentnie narodowo-socjalistyczna, wiec nie rozumiem... Zreszta jako przedstawiciel proletariatu powinienes z natury niejako stac w opozycji do podlych kapitalistow, finansjery... no tak, ale ich tez przeciez tepicie... A kogo nie tepicie???

Kto to jest Jozinie Prawdziwy Polak??? Co to za dziwna figura retoryczna?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
246 Postów

(DariuszWysocki)
Stały Bywalec
zówarzylem slowo ladnie napisane bul ,,,to od redbul ? czy od ból chcialbym miec siłe zeby przeczytac te 2 dniowe wypociny ale mam BUL GŁOWY
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
176 Postów
Greg Greg
(Greg1979)
Stały Bywalec
Nikt nie zmusza do czytania....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
DariuszWysocki napisał:
zówarzylem slowo ladnie napisane bul ,,,to od redbul ? czy od ból chcialbym miec siłe zeby przeczytac te 2 dniowe wypociny ale mam BUL GŁOWY

Uff, bul glowy to uciazliwa przypadlosc, chociaz nie tak niebezpieczna jak czesto tutaj wystepujacy bul muzgu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
HanslubMosze napisał:
defenderr napisał:
tylko taki ograniczony i niedorosniety cwok jak ty ujawnia swoje poglady na jakims zjebanym portalu spolecznosciowym
a moje przekonania i moje zdanie znaja tylko przyjaciele i znajomi a ty niezaliczasz sie nawet do znajomych mojego psa


swirek a dlaczego usunoles wczesniejsze konta
bo ci udowodnilem zes jelop i tyle


Rozumiem, ze to co zamieszczasz nie odzwierciedla twoich pogladow, nie jest misja w walce z lewakami? Coraz bardziej sie zapetlasz probujac wyplynac na powierzchnie gowna w ktorym toniesz. A wyimaginowanych przyjaciol mozna leczyc srodkami farmakologicznymi.
Zadziwiajace, ze menda, ktora zlikwidowala juz ze 30 kont ma czelnosc robic z tego zarzut innym.
JA likwiduje konta z nudow- ty gdy zostaniesz skompromitowany lub czesciej gdy sam sie skompromitujesz.

Napisz ladacznico lub zacytuj choc jedna rzecz jaka udowodnilas? Jak dotad to wciaz nie widze pozwu w twoim slynnym postepowaniu adhezyjnym wobec gabrysia. Odszkodowanie mialo go zrujnowac a od roku tylko dopisujesz do jego postow, ze to zlodziej i damski bokser.
Jestes rasowa wsza z szeroka geba.


na klamstwach daleko nie pojedziesz piesku
widac nie odruznisz bana od usuniercia konta ,a i z policzeniem kilku miesiecy tez masz problem -typowa agenezja móżgu
idz leczyc swoje frustracje gdzie indziej na mnie takie wypociny kogos z ACM nie robia najmniejszego wrazenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok