Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Ze sklepów znikają makarony i konserwy. Norwegowie robią zapasy „na czarną godzinę” Życie w Norwegii
Monika Pianowska 03 marca 2020
08:00

Ze sklepów znikają makarony i konserwy. Norwegowie robią zapasy „na czarną godzinę”

2
Skomentuj
Ze sklepowych półek masowo znikają szczególnie opakowania makaronów, ryżu i wszelkiego rodzaju konserwy. adobe stock/ licencja standardowa
Wszystkie duże sieci supermarketów w Europie odnotowały w ostatnich tygodniach zwiększony popyt na produkty spożywcze z długą datą przydatności. To efekt strachu konsumentów, że rozpowszechniający się chiński koronawirus wkrótce uniemożliwi im wyjście z domów i zrobienie podstawowych zakupów oraz że towarów zabraknie w hurtowniach.
Zapobiegliwość w związku z epidemią COVID-19 zaczęli już wykazywać także Norwegowie, robiąc zapasy żywności „na czarną godzinę”. Ze sklepowych półek masowo znikają szczególnie opakowania makaronów, ryżu i wszelkiego rodzaju konserwy, jak również kilkulitrowe kanistry na wodę – w niektórych punktach sprzedaż wzrosła o prawie 40 proc.
Reklama

Niepotrzebna histeria?

O braku powodów do paniki przekonywała jednak na łamach norweskiej prasy szefowa ds. komunikacji NorgesGruppen, norweskiej grupy zajmującej się sprzedażą hurtową, do której należą takie marki, jak Kiwi, Meny, Spar czy Joker. Kine Søyland zapewniła, że chomikowanie jest w tym momencie zbędne, ponieważ przede wszystkim supermarkety przyjmują regularne dostawy i nie ma mowy o żadnych brakach w hurtowniach.
Ponadto wszyscy hurtownicy z norweskiej branży spożywczej są w stałym kontakcie z Urzędem ds. Bezpieczeństwa Żywności, a ten nie wydał branży żadnych zaleceń w związku z pojawieniem się przypadków zachorowań na koronawirusa, a już na pewno nie rekomendował klientom zmiany nawyków zakupowych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
jacek lytaw
jacek lytaw 13-03-2020 15:39

Sam jestes idiota å jesli nie podoba sie to wracaj cwaniaku do swojej wioski å nie obrazasz kogos dzieki komu masz pieniadze janusz polski

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Ryszard Ohucki
Ryszard Ohucki 03-03-2020 22:20

Banda idiotów

-10
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas