Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zakupowe szaleństwo czas zacząć: sieciówki wkroczyły na „cenowe pole bitwy” Życie w Norwegii
Monika Pianowska 03 grudnia 2018
14:00

Zakupowe szaleństwo czas zacząć: sieciówki wkroczyły na „cenowe pole bitwy”

Skomentuj
Już teraz w Kiwi czy Coop można nabyć taniej m.in. niektóre warzywa, cytrusy i przyprawy potrzebne do przygotowania świąt. MN
W norweskich sieciach supermarketów rozpoczęła się coroczna przedświąteczna wojna cenowa. Tym razem rękawicę rzuciło Kiwi, z początkiem grudnia wprowadzając obniżkę cen 30 produktów popularnych wśród konsumentów w okresie bożonarodzeniowym. To jednak dopiero początek. Konkurenci już zapowiadają, że nie pozostaną dłużni.
Wkrótce promocje na towary kupowane chętnie z myślą o świętach pojawią się także na półkach Remy 1000 czy Coop. Chociaż rywalizujące sklepy liczą po cichu, że żaden z nich nie zagalopuje się w taktycznych zagrywkach i nie zejdzie poniżej „etycznego” poziomu cen, klienci nie powinni być stratni. Obecnie niektóre produkty przeceniono nawet o połowę.
Reklama
Już teraz można nabyć taniej m.in. niektóre warzywa, cytrusy i przyprawy. Za kilogram kapusty kiszonej trzeba zapłacić w Kiwi 4,90 korony, za kilogram mandarynek 10 koron, a 14-gramową torebkę cynamonu pół korony. Poza tym o 16 proc. potaniał świąteczny napój (julebrus) w dużych butelkach, o 20 proc. marcepanowe łakocie, podobnie suszone śliwki.

Dopiero się rozkręcają

Wszystkie sieci szykują się jednak dopiero do stopniowego zbijania ceny produktu, który w ostatnich latach stał się przyczyną prawdziwego oblężenia przy lodówkach i kasach: żeberek wieprzowych. Według zamysłu wkrótce mają być warte mniej niż 20 koron za kilogram, czyli zdaniem wielu: jak za darmo.
Kierownicy ds. komunikacji norweskich supermarketów zapowiadają także obniżki na akcesoria potrzebne do nakrycia stołu, słodycze, ciasta i napoje. Na promocjach skorzystają nie tylko osoby, które już teraz chcą zacząć zaopatrywać się na wigilię, lecz także amatorzy –  jak żartują niektórzy – norweskiej potrawy narodowej. Poza typowo świątecznymi produktami przeceniono bowiem… mrożoną pizzę Grandiosę.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas