Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
50000000: tyle sztuk popularnej mrożonej pizzy sprzedano w Norwegii w 2017 Aktualności
Iga Jaruszewska 10 lutego 2018
08:00

50000000: tyle sztuk popularnej mrożonej pizzy sprzedano w Norwegii w 2017

4
Skomentuj
Pizza Grandiosa to najpopularniejsza pizza mrożona w Norwegii. By Kjetil Ree (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
W 2017 roku, po raz czwarty z rzędu, w Norwegii nastąpił wzrost sprzedaży pizzy mrożonej. Samych pizz marki Grandiosa sprzedano... 25, 8 mln.
8 lutego portal hegnar.no poinformował, że norweski koncern Orkla podał dane uzyskane przez agencję Nielsen. Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez firmę zajmującą się badaniem rynku, w ciągu całego 2017 roku norweskie sklepy sprzedały ponad 50 mln opakowań mrożonej pizzy. Tym samym, po raz czwarty z rzędu, w Norwegii nastąpił wzrost sprzedaży tego gotowego dania.

– Złoty czas mrożonej pizzy jest teraz – powiedział dyrektor ds. komunikacji w Orkla, Bjørn Brennskag, cytowany na portalu hegnar.no.

God helg! #ViSnakkerEkteKjærlighet Takk til @kingbachprivat / @olemariusprivat for bildet!

Post udostępniony przez Grandiosa (@grandiosapizza)

Grandiosa króluje

Spółka Orkla posiada w asortymencie wiele odmian Grandiosy, czyli najbardziej popularnej pizzy mrożonej w Norwegii. W 2017 roku Grandiosa uzyskała własny rekord sprzedaży –  w Norwegii zakupiono 25,8 mln pizz tylko tej marki. Poprzedni rekord, który wynosił 25,2 mln, odnotowano w 2004 roku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Josef Satan
Josef Satan 12-02-2018 08:30

Tylko narod dumnych polakow potrafi dobrze zjesc! Wybor ogorkow, kapusty tudziez kielbasy jest szeoki i kazdy polak je zdrowo, bogato i urozmaica sobie swoj jadlospis wachlarzem cieplych wodek.

Przy kazdym biesiadnym stole sa prowadzone filozoficzne rozmowy o wojnie ojczyznianej, o zaslugach polakow pod Wiedniem oraz mentalnie ograniczonych cudzoziemncach.
Nie wspomne juz o biesiadnych piesniach, zarowno patriotycznych oraz skromniejszych..o majteczkach w kropeczki itp.

Ach, serce sie raduje, ze ten dumny narod przoduje na kazdym kroku.

-3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
PIG DRIVER
PIG DRIVER 11-02-2018 22:36

samo zdrowie ,nie wiem czy nie zostać przedstawicielem grandiosa na Europe,bo dostałem taka propozycje tylko nie wiem czy prostackie kubki smakowe z europy wschodniej i możliwe ze z zachodniej docenia ten kunszt kulinarny

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Ikomikix
Ikomikix 10-02-2018 20:51

To jest bardzo prosty ale za razem świetny przykład ukazujący potrzeby tego narodu. Nie chcę generalizować jednak dostrzegam taką prostotę działania również w wielu innych dziedzinach życia. Dodać trzeba że kuchnia, język i kultura pokazują jaki jest dany naród.
Np. Sa kraje gdzie kuchnia jest bogata świetnie dania czasem wymagają więcej wkładu ale można spotkać wiele prostych i pomysłowych dań w dobrym wykonaniu.
Od jedzenia do pogawędki czyli chęć wyrażenia siebie oraz potrzeba bycia zrozumianym wymusiła tworzenie języka poziom ich zaawansowania jest odwzorowaniem procesów myślowych. A co do kultury to pozwolę każdemu sobie dokończyć.
Ps. Wiem, słyszałem legendy o tym że Norwegia ma jakieś swoje dania narodowe. Może z powodu szybkiego rozwoju babcie nie zdołały przekazać elementarnej wiedzy swoim wnukom a w pośpiechu dnia codziennego z pomocą przychodzą gotowe dania wydłużające czasem życie !

22
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas