Rozliczenia podatkowe w Norwegii
Zleć to fachowcom już teraz!
Wnioskuj online
zamknij
Życie w Norwegii

Wizz Air idzie do sądu. Gmina pozwana za „nielegalny bojkot”

Natalia Szitenhelm

20 lutego 2021 08:00

Udostępnij
na Facebooku
5

Linie chcą uzyskać orzeczenie na papierze, że bojkot ich usług jest nielegalny./zdjęcie ilustracyjne Wizz Air / materiały prasowe

Węgierskie linie lotnicze pozywają gminę Agder za - jak uważają - nielegalny bojkot, poinformowano w komunikacie prasowym z 18 lutego. Jak na razie Wizz Air wkracza na drogę prawną przeciwko jednemu organowi administracyjnemu. „Nie rezygnujemy z pozwania pozostałych”, dodają przedstawiciele linii. Pod koniec grudnia ubiegłego roku zawiadomienia o wejściu na drogę postępowania sądowego dostały także m.in. Oslo i Bergen.
Reklama
Wizz Air uważa, że bojkot, który w ubiegłym roku ogłosiły wybrane instytucje lokalne i regionalne oraz państwowa spółka Statnett, był nielegalny. W Agder to komitet administracyjny większością głosów zatwierdził decyzję o bojkotowaniu węgierskiego przewoźnika, zachęcając lokalnych pracowników i polityków, aby podczas podróży służbowych nie wybierali Wizz Air.  Przedstawiciele linii lotniczej uważają, że ta decyzja jest sprzeczna z postanowieniami norweskiego ustawodawstwa, i została podjęta bez jakiegokolwiek zawiadomienia lub prób nawiązania dialogu z Wizz Air. - Gmina zapozna się teraz z wezwaniem, ale nie uważa, że ​​decyzja komitetu administracyjnego była aktem bojkotu - czytamy w oświadczeniu wydanym 18 lutego przez burmistrza gminy, Arne Thomassena.

Chcą mieć papier

W grudniu 2020 zawiadomienie o wejściu na drogę postępowania sądowego otrzymały także Oslo i Bergen.

- Pozew skierowano przeciwko gminie Agder. Fakt, że Wizz Air tym razem zdecydował się pozwać tylko jeden z wybranych organów administracyjnych, który ogłosił bojkot, nie oznacza, że linia zrzeka się możliwości pozwania pozostałych [gmin - przyp. red.] - czytamy w komunikacie linii. Wizz Air najpierw będzie jednak oczekiwać na proces w sądzie Aust-Agder, zanim podejmie jakiekolwiek następne kroki prawne. Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele linii chcą po prostu otrzymać “na papierze” orzeczenie, że bojkot ich usług jest nielegalny. - Chcemy otrzymać orzeczenie prawne, że takie decyzje dotyczące bojkotu są nielegalne - skomentował cytowany w komunikacie Andras Rado, dyrektor ds. Komunikacji w Wizz Air.
Wizz Air w październiku 2020 ogłosił wejście na norweski rynek lotniczy. Decyzja linii natychmiast wywołała reakcje dotychczasowych monopolistów - SAS i Norwegian, którzy poczuli się zagrożeni. Węgierski przewoźnik od początku miał także na pieńku z norweskimi związkami zawodowymi.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


K S

20-02-2021 13:12

Niech się wezmą do roboty darmozjady i zaczną działać, a nie winić przedsiębiorczych którym się udaje bez układów.

Piotr De

20-02-2021 12:10

Taaa. Widzę, że Bożenka dostała przepustkę na parę dni.
Pół biedy, że jeszcze nie dostała ataku i sama ze sobą nie dyskutuje...

RafalC75

20-02-2021 11:51

Gwoli ścisłości to ty Węgry i orbana masz w głowie , bożenko....

minip.70

20-02-2021 08:29

Gwoli scislosci.
Wegierskie to byly : Malev Hungarian Airlines.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram