Trwają rozliczenia podatków w Norwegii Trwają rozliczenia podatków w Norwegii
Odzyskaj podatek
Pieniądze w 2 tygodnie!
zamknij
Życie w Norwegii

Tego Norwegowie najbardziej boją się w czasie podróży po kraju fiordów

Monika Pianowska

27 lutego 2021 12:00

Udostępnij
na Facebooku
4

W czasie urlopu można się przemieszczać między gminami, odwiedzać ośrodki i stoki narciarskie czy nocować w hyttach. adobe stock/ licencja standardowa

W tym roku ferie zimowe w Norwegii wypadają między 22 lutego a 5 marca. Chociaż władze wciąż odradzają w tym czasie odpoczynek za granicą, ich aprobatę zyskały podróże po kraju fiordów.
W czasie urlopu – pod warunkiem przestrzegania przygotowanych z myślą o norweskich feriach środków kontroli zakażeń – można się zatem przemieszczać między gminami, odwiedzać ośrodki i stoki narciarskie czy nocować w hyttach.
Jak jednak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Norstat na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Codan Forsikring, Norwegowie mają swoje obawy również w obliczu podróży po rodzinnym kraju. W pierwszej trójce tego, co niepokoi mieszkańców Norwegii przed zimowym wyjazdem, poza ryzykiem zachorowania znalazły się kradzież i akty terrorystyczne.

Choroby, kradzieże i akty terrorystyczne

Według rezultatów badań, opublikowanych przez firmę 18 lutego, aż 62 proc. respondentów uznało, że zachorowanie podczas podróży to jedno z trzech wydarzeń, których najbardziej się boją. Jak pisze Codan Forsikring, wiele zgłoszonych firmie spraw związanych z ubezpieczeniem podróżnym dotyczy choroby w trakcie lub przed podróżą.
W 2021 ferie zimowe w Norwegii wypadają między 22 lutego a 5 marca.

W 2021 ferie zimowe w Norwegii wypadają między 22 lutego a 5 marca. adobe.stock.com/licencja standardowa

Oprócz choroby w Norwegach niepokój budzą kradzieże (41 proc. ankietowanych), a 33 proc. uczestników badań przyznało, że boi się aktów terroru, jakie mogłyby się im przytrafić podczas wyjazdu. Twórcy ankiety takie odpowiedzi uzasadniają informacjami o zamachach w różnych częściach świata, napływającymi z mediów, chociaż poziom zagrożenia terrorystycznego jest niższy niż w innych państwach.

Pogoda w czasie urlopu: loteria?

Podczas gdy choroby i kradzieże to dość powszechne niefortunne sytuacje, jakie mogą się przytrafić podczas podróży i Norwegowie słusznie się ich obawiają, do kompletu „praktycznych lęków” dochodzi jeszcze kwestia… pogody. Okazuje się, że w sondażu 20 proc. osób w pierwszej trójce obaw związanych z wyjazdem uwzględniło możliwość, że przez cały pobyt będzie padał deszcz.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Wladyslaw Rutkowski

27-02-2021 21:44

Atak terrorystyczny jest obawą z tego samego gatunku co obawa katastrofy lotniczej. Prawdopodobieństwo obu jest znikomo małe. Większość z nas przeżyje swoje życie nudno i umrze z przyczyn naturalnych. O wiele większym zagrożeniem egzystencjalnym jest jazda samochodem czy chodzenie po ulicy. Zwykłe pośliźnięcie pod prysznicem zbiera większe żniwo niż atak terrorystyczny. Przynajmniej na starym kontynencie. Nikt jednak nie boi się wyjść z domu czy jeździć samochodem. Ludzie już tak mają, że obawiają się zagrożeń spektakularnych ale skrajnie nieprawdopodobnych. Breivik na Utoya zastrzelił 69 osób. To było w 2011 roku. Dziesięć lat temu. W samym 2019 na drogach w Norwegii zginęło 110 osób w wypadkach. Które zagrożenie jest większe?

Pozdrawiam.

boj fra oszlo

27-02-2021 18:02

...tak Bożenko..chodzi o ten kraj w Skandynawii,który najechali przybysze z Europy śr wsch....znaszli te kraje?

Onty_Ja_Gabriel_3.

27-02-2021 18:02

napisał:
- otwarte drzwi w domach i kluczyki w stacyjkach
- nudny spokoj
- ...


Gdy przyjechałem do Norge w 2006 roku to tak właśnie było na Północy w Bodø.
Do 08, jak sprowadzili pierwszych azylantów, a za nimi przywędrowali cyganie i inne szumowiny.
To się zaczął cyrk.
Do 2010 wychodziła specjalna darmowa gazeta, gdzie były wszystkie nazwiska i zarobki, oraz pobrany podatek.
Był naprawdę spokój i spokój.
A teraz to strach się bać pastowanych i pastowanych.
Ech -To Se Ne Vrati -.

minip.70

27-02-2021 15:53

Choroby, kradzieże i akty terrorystycze
Czy chodzi o ta Norwegie na Polwyspie Skandynawskim?
Graniczaca ze Szwecja,Finlandia i Federacja Rosyjska??
Bo tutaj,to tylko:
- zdrowi,dlugowieczni ludzie
- otwarte drzwi w domach i kluczyki w stacyjkach
- nudny spokoj
- ...
To w koncu,o ktora Norwegie chodzi???

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram