Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Życie w Norwegii

Premier Norwegii studzi emocje: prognozy na lato są obiecujące, ale nie będzie to jeszcze pełne otwarcie

Monika Pianowska

01 kwietnia 2021 09:00

Udostępnij
na Facebooku
6
Premier Norwegii studzi emocje: prognozy na lato są obiecujące, ale nie będzie to jeszcze pełne otwarcie

Jednak chociaż latem będzie można mówić o stopniowym otwieraniu Norwegii, Solberg nie chciała niczego obiecywać, jeśli chodzi o koncerty, festiwale i inne duże imprezy. flickr.com/Statsministerens kontor/ fot. Torbjørn Kjosvold, Forsvaret/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Tuż przed Wielkanocą norweski rząd ma przedstawić plan ponownego otwarcia kraju fiordów i jaśniejszy obraz tego, czego mieszkańcy Norwegii mogą sią spodziewać w najbliższych miesiącach. Chociaż premier Erna Solberg nie zdradziła przedwcześnie zbyt wielu szczegółów, jej zdaniem prognozy na lato są obiecujące.
– Mam nadzieję, że uda nam się otworzyć wiele grup społecznych przed wrześniem, ale musimy mieć kontrolę nad infekcjami – powiedziała premier w rozmowie z portalem TV2. Nie chciała jednak operować konkretnymi datami, a sukces uzależnia od sprawnie przeprowadzonego nad fiordami procesu szczepień.
Chociaż już wiadomo, że z powodu wycofania z użytku preparatu AstraZeneca nie uda się zrealizować założenia, że norweska społeczność otrzyma pierwszą dawkę szczepionki na przełomie czerwca i lipca, według najnowszych przewidywań Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI) nawet przy wystąpieniu trudności wszyscy dorośli obywatele Norwegii mają być zaszczepieni w połowie lipca.
Według najnowszych przewidywań Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI) wszyscy dorośli obywatele Norwegii mają być zaszczepieni w połowie lipca.

Według najnowszych przewidywań Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI) wszyscy dorośli obywatele Norwegii mają być zaszczepieni w połowie lipca. Źródło: adobe stock/ licencja standardowa autor: M.Rode-Foto

Nie będzie już ostrzejszych środków?

Zapytana przez TV2, czy wprowadzone ostatnio surowe obostrzenia na szczeblu krajowym były już ostatnimi, jakich mieli się spodziewać mieszkańcy Norwegii, premier Solberg stwierdziła, że jeśli dadzą one dobre rezultaty w ograniczeniu infekcji, w razie konieczności później będzie można sobie radzić za pomocą lokalnych środków i jest szansa, że obecnie to już ostatnia faza, w której kraj fiordów ma do czynienia z tak rygorystycznymi obostrzeniami.
Jednak chociaż latem będzie można mówić o stopniowym otwieraniu Norwegii, Solberg nie chciała niczego obiecywać, jeśli chodzi o koncerty, festiwale i inne duże imprezy. Na łamach prasy zaznaczyła, że obchody święta państwowego 17 maja będą raczej równie skromne, co i rok temu. Jako ważny punkt odniesienia dla oceny przyszłego rozwoju epidemii wskazała na współczynnik reprodukcji wirusa R, a niekoniecznie wyłącznie na faktyczną liczbę zakażeń. Będzie trzeba wziąć pod uwagę także m.in. liczbę przyjęć do szpitala, zgonów i wykonanych testów na obecność. Premier Norwegii dodała, że powrót do organizowania dużych wydarzeń będzie zależał również od tego, jakie systemy testów można wdrożyć w kraju fiordów.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Malgorzata123

03-04-2021 16:39

ludzie nie denerwujcie sie wreszcie kiedys to sie skonczy chyba szybko skoro sa szczepienia

55555555 55555555

02-04-2021 11:57

"...ale nienawidzę tego kraju jak Żydzi Pana Jezusa...."HAHAHAHAHAHA Dobre

boj fra oszlo

02-04-2021 10:35

Arahan napisał:
@boj fra oszlo
Mieszkam z żoną. Na 3 pierwsze w 5 letnim bloku.
Mieszkam z partnerem, ale nienawidzę tego kraju jak Żydzi Pana Jezusa.
Nie podoba mi się. Jestem nim rozczarowany.
Tylko pieniądze tutaj są dobre.
Dlatego zarobić swoje i wracać.
Nie mierz wszystkich swoją miarą.
...


...musisz wykonywać jakąś podłą prace w podłym otoczeniu i fatalnej atmosferze...czujesz sie wyobcowany...
...nienawidzisz Norwegów..straszne....straszne nienawidzić kogokolwiek...
Ps. do Izraela nawet się nie wybieraj...

boj fra oszlo

02-04-2021 09:45

Arahan napisał:
@RafalC75 abstrahując od kultury wypowiedzi niektórych. Są osoby, które wynajmują tutaj mieszkanie z partnerem, a nie w 10 osób kub mają własne lokum.
Odsyłanie takich osób to jakieś kuriozum.
I tak, przyjechałem tutaj zarobić jak najwięcej, jak najszybciej i spadać, więc nie chcę płacić za hotel, skoro czynszu mam 9500


...po tym co napisałeś ,że chcesz szybko tanim kosztem zarobić
...to 9500 nie płacisz sam...tez nie mieszkasz z partnerem..skoro spadasz po zarobku do
Polski....
...Rafał dobrze napisał..przyznaj się na ilu chłopa dzielone jest to 9500 ?...na 2,3 ?...czy tylu ile zmieściło się prycz w tej norce?

Albercik Polonus

01-04-2021 14:14

Info dla wracajacych ,moze sie przydacNiniejszym informujemy, że na Terminalu Promowym w Świnoujściu, dla wygody pasażerów, został zainstalowany mobilny punkt testowy Covid 19 przez firmę BEP MED CENTER. Punkt jest zlokalizowany jest na parkingu samochodowym (przed odprawą armatorską).

Punkt jest czynny codziennie, w godzinach 6:00 - 18:00 (po świętach Wielkanocnych będzie czynny 24h/dobę).

Pasażerowie TT-Line będą mieli możliwość wykonania testów na 2 godziny przed planowaną godziną rejsu.

Wykonywane badanie: SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test Kit (Colloidal Gold Immunochromatography). Zaświadczenie o wyniku testu w języku polskim i angielskim zezwala na wjazd na teren Szwecji.

Cena testu : 100 PLN.

Pasażerowie, którzy okażą ważny bilet na rejs promem TT-Line, otrzymają 20% rabatu od Laboratorium BEP MED CENTER.

Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy umówienia badania przed rejsem poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta BEP MED CENTER pod numerem telefonu +48 696 802 801. Osoby umówione na wizytę będą miały pierwszeństwo wykonania testu.

Życzymy niezawodnego zdrowia!

Cleo

01-04-2021 11:18

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok