Odzyskaj pieniądze w 2 tygodnie
Rozlicz podatek

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Życie w Norwegii

Od dziś psy muszą chodzić na smyczy. Inaczej właścicielom grozi mandat

Monika Pianowska

01 kwietnia 2022 16:00

Udostępnij
na Facebooku
2
Od dziś psy muszą chodzić na smyczy. Inaczej właścicielom grozi mandat

Przepis reguluje Ustawa o hodowli psów. stock.adobe.com/licencja standardowa

1 kwietnia w Norwegii wchodzi w życie krajowy nakaz prowadzenia psów na smyczy i trzymania ich za ogrodzeniem. Przepis dotyczy wszystkich czworonogów, bez względu na rasę, i będzie obowiązywał do 20 sierpnia.
Okres wiosenno-letni to czas lęgowy i hodowlany innych zwierząt. Nakaz ma zatem zapewnić, że psy nie będą polowały i powodowały szkód u bydła, owiec, kóz, drobiu, reniferów, koni lub zwierzyny łownej.
‒ Łatwo sobie wyobrazić, że psy myśliwskie mogą być zainteresowane polowaniem na ptaki i inną zwierzynę łowną. Jednak nawet małe psy mają wrodzony instynkt łowiecki i mogą w ten sposób wyrządzić duże szkody, na przykład, ptasim gniazdom, które znajduje się na poziomie gruntu ‒ pisze w komunikacie prasowym Norweski Związek Kynologiczny.
Przepis reguluje Ustawa o hodowli psów. Obowiązuje w całej Norwegii i tylko niektóre psy, np. psy pasterskie i policyjne, są z niego zwolnione pod pewnymi warunkami. Jeśli właściciele czworonogów nie dostosują się do przepisów i nie będą prowadzić ich na smyczy, może czekać ich grzywna.

Źródło: Norsk Kennel Klub
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Potwie rdzony

02-04-2022 08:42

Ceny są różne i zaczynają się od 1500kr a kończą na 8000kr.

Bozenka Los

02-04-2022 07:04

Ktos wie jaka to grzywna?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok