Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Ubezpieczenie samochodu

w Norwegii

Wyceń bezpłatnie
Życie w Norwegii

Nocleg dla ludzi o mocnych nerwach: hotel zawieszony na słynnym klifie Preikestolen

Monika Pianowska

25 lipca 2019 10:07

Udostępnij
na Facebooku
2
Nocleg dla ludzi o mocnych nerwach: hotel zawieszony na słynnym klifie Preikestolen

Obiekt zostałby wyposażony m.in. w wiszący przeszklony basen. Hayri Atak/materiały prasowe

Byłą już podwodna restauracja, był energooszczędny hotel sąsiadujący z lodowcem za kołem podbiegunowym, był też najwyższy wieżowec w całości zbudowany z drewna – obiekty, które pojawiają się nad fiordami, zdecydowanie wysoko wieszają poprzeczkę w branży architektonicznej.
Projektom rodem z norweskiego podwórka ma szansę dorównać oryginalnością pomysł tureckiego studia – biuro Hayri Atak właśnie stworzyło wizualizację luksusowych apartamentów. Miałyby się one jednak znajdować w hotelu butikowym na... najsłynniejszym klifie Norwegii, czyli Preikestolen.
Cliff Conceptual Boutique Hotel: projekt hotelu na norweskim klifie Preikestolen.
Cliff Conceptual Boutique Hotel: projekt hotelu na norweskim klifie Preikestolen. Hayri Atak/materiały prasowe

Basen tylko dla odważnych

W założeniu autorów projektu hotel na klifie kształtem przypominałby naturalne przedłużenie skały i zostałby wyposażony w taras widokowy, a także basen. Żeby jednak z niego skorzystać, należałoby się wykazać nie lada odwagą – wizja Hayri Atak zakłada bowiem zawieszenie przeszklonej pływalni nad rozciągającym się pod Preikestolen fiordem. Dość wspomnieć, że sama „skalna ambona” mierzy sobie ponad 600 metrów wysokości.
Wizualizacja hotelu na Preikestolen w Norwegii.
Wizualizacja hotelu na Preikestolen w Norwegii. Hayri Atak/materiały prasowe
Chociaż perspektywa podziwiania norweskiej przyrody z lotu ptaka przez przezroczyste dno basenu wydaje się ekscytująca, tureccy architekci pomyśleli jednak również o hotelowych gościach, którzy woleliby podziwiać malowniczy pejzaż nad fiordem w nieco bardziej kameralnych warunkach, z wynajmowanego pokoju. Każdy z apartamentów miałby własny balkon z widokiem na góry i wody Lysefjordu.
Hotel na Preikestolen miałby posiadać taras widokowy i basen.
Hotel na Preikestolen miałby posiadać taras widokowy i basen. Hayri Atak/materiały prasowe
Póki co wizualizacje stanowią jedynie architektoniczną ciekawostkę i nieznane są szczegóły realizacji projektu. Hotele butikowe z założenia jednak poza wysokim standardem ma wyróżniać intymność, a o to może być na Preikestolen trudno. Norweski klif stanowi bowiem jedną z najpopularniejszych atrakcji w kraju fiordów i bez względu na porę roku jest oblegany przez turystów. Mimo wszystko zdarzyły się wyjątki – Preikestolen mieli na wyłączność twórcy ostatniej części filmu Mission Impossible, w której oprócz Toma Cruise’a zagrała również właśnie „skalna ambona”.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Eldur Sevarsson

26-07-2019 21:57

Poroniony pomysł

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok