Zaskakująca oferta Pożyczki z Norwegii Nawet 500 000 NOK Effektiv rente: 14,15%, 100 000kr over 5 år, kost 37 120kr, total kost 137 120kr Poznaj ofertę
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Mrożona pizza nie ma sobie równych. Z roku na rok Norwegowie pochłaniają jej coraz więcej Życie w Norwegii
Natalia Szitenhelm 30 maja 2019
11:47

Mrożona pizza nie ma sobie równych. Z roku na rok Norwegowie pochłaniają jej coraz więcej

4
Skomentuj
Niektórzy mówią z przekąsem, że Grandiosa to norweska potrawa narodowa. MN
W 2019 o 12 proc. w stosunku do roku ubiegłego wzrosło w Norwegii spożycie mrożonej pizzy, w połowie maja podała agencja analizy rynku Nielsen. Bezkonkurencyjnym numerem jeden jest tu Grandiosa, której sprzedaż w ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku wzrosła o 3 proc.
Jak do tej pory zysk ze sprzedaży mrożonych pizz wyniósł 773 miliony koron. Obok Grandiosy równie popularna jest Big One.
Reklama

Nowy gracz na rynku

Sprzedaż znacznie wzrosła także od czasu, gdy w lutym do norweskich sklepów trafiły produkty Pepe Pizza, należącej do nordyckiej spółki Scandza. Zarząd spółki poinformował, że w ciągu zaledwie ośmiu tygodni od wprowadzenia ich produktu do supermarketów, Pepe Pizza opanowała już 10 proc. całego rynku pizz mrożonych.

Jednak tak szybka ekspansja nie zagraża Orkli, do której należy m.in. Grandiosa. Narodowa potrawa Norwegów, jak niektórzy z przekąsem ją nazywają, według danych Nielsena za 2018 wygenerowała zysk wynoszący ok. 1,3 mld koron.

50 milionów mrożonych pizz

Tylko w 2017 roku supermarkety sprzedały ok. 50 mln mrożonych pizz, z czego ponad połowę, bo prawie 26 mln stanowiła właśnie Grandiosa. Według Orkli statystyczny Norweg zjadł w 2017 roku pięć pizz tej marki.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
LisArktyki Lis
LisArktyki Lis 30-05-2019 17:31

Co za biedny narod bez wartosci . Danie narodowe mrozona pizza ... Zal mi ich i tych papierowych parowek w napompowanych powietrzem bulkach... Zenada. Zero tozsamosci nardowej . Wspolczucie !

17
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas