Raport Twoich kredytów

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Pobierz
Życie w Norwegii

Jeszcze więcej luzu? Norweski rząd szykuje niespodzianki dla podróżnych

Monika Pianowska

06 lipca 2021 14:00

Udostępnij
na Facebooku

Podróżni przybywający do Norwegii z krajów EOG oznaczonych na zielono na mapie infekcji Europy nie są objęci obowiązkiem poddania się kwarantannie. stock.adobe.com/licencja standardowa

Chociaż od 5 lipca więcej obywateli EOG może swobodnie odwiedzać Norwegię, rząd chce uprzywilejować kolejne grupy podróżnych. Od końca lipca mają to być między innymi osoby na wyjazdach służbowych i członkowie ich rodzin, informuje komunikat na stronie regjeringen.no.
Podróżni przybywający do Norwegii z krajów EOG oznaczonych na zielono na mapie infekcji Europy nie są objęci obowiązkiem poddania się kwarantannie. Dodatkowo ci zaszczepieni i mogący udokumentować powrót do zdrowia po chorobie covid-19 w ciągu ostatniego półrocza nie muszą rejestrować wyjazdu, posiadać negatywnego wyniku testu na koronawirusa ani badać się na granicy.

Ulgi dla dzieci i innych członków rodziny

Przyszłe ulgi w ograniczeniach wjazdu będą miały zastosowanie także do podróżujących służbowo, którzy podlegają przepisom EOG, z wyjątkiem tych, którzy pochodzą z krajów/obszarów „ciemnoczerwonych”. Ulga obejmuje również podróżujących obywateli EOG mieszkających w tzw. kraju trzecim (oznaczonym na fioletowo), który FHI klasyfikuje jako bezpieczny.
Ograniczenia wjazdowe nie będą dotyczyć dzieci osób posiadających paszport covidowy podczas wspólnych podróży.

Ograniczenia wjazdowe nie będą dotyczyć dzieci osób posiadających paszport covidowy podczas wspólnych podróży. Źródło: stock.adobe.com/licencja standardowa

Nie będzie już wymogu, aby krewny w linii zstępnej miał mniej niż 21 lat w przypadku wszystkich obywateli EOG, którzy muszą odwiedzić członka rodziny mieszkającego w Norwegii lub z nim podróżować. Cudzoziemcy będący małżonkami, zarejestrowanymi partnerami lub konkubentami i nieletnimi lub pełnoletnimi dziećmi lub pasierbami obywateli norweskich, będą zwolnieni z restrykcji, gdy rodzina mieszka razem w Norwegii.
Poluzowane zasady podróżowania będą dotyczyć również współmałżonków, zarejestrowanych partnerów czy też konkubentów oraz niepełnoletnich lub dorosłych dzieci i pasierbów podróżujących obywateli EOG, którzy nie są rezydentami w Norwegii, gdy ci członkowie rodziny podróżują do Norwegii z obywatelem EOG lub dołączają do niego w Norwegii. Ograniczenia wjazdowe nie będą dotyczyć dzieci osób posiadających paszport covidowy podczas wspólnych podróży.
Rząd ma wkrótce podać dokładną datę wejścia w życie tych zmian.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram