Karta podatkowa w Norwegii na 2023

Zamów
Reklama

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Życie w Norwegii

Jechał hulajnogą nietrzeźwy, teraz musi zapłacić prawie 60 000 koron

Monika Pianowska

02 lipca 2022 16:40

Udostępnij
na Facebooku
1
Jechał hulajnogą nietrzeźwy, teraz musi zapłacić prawie 60 000 koron

Ministerstwo Transportu postanowiło zaostrzyć wymogi korzystania z hulajnóg elektrycznych. [zdjęcie poglądowe] stock.adobe.com/licencja standardowa

Dwudziestokilkuletni mieszkaniec Trondheim raczej nie spodziewał się, że jazda hulajnogą elektryczną po tym, jak wypił alkohol, będzie mieć dla niego tak poważne konsekwencje. Przemierzającego Bakklandet mężczyznę zatrzymała policja. Miał we krwi 1,65 promila, podczas gdy dopuszczalny limit to 0,2.
Sąd Okręgowy Trøndelag wydał wyrok: przyłapany na jeździe po alkoholu musi zapłacić grzywnę w wysokości 59 tys. koron, ponadto usłyszał w orzeczeniu o 18 dniach więzienia w zawieszeniu. Mężczyzna stracił też prawo jazdy na 18 miesięcy.

Ostrzejsze przepisy dla hulajnóg

Skazany tłumaczył, że nowe zasady jazdy hulajnogą elektryczną w Norwegii nie były mu znane. Małe pojazdy elektryczne, takie jak właśnie hulajnogi, zostały przeklasyfikowane na pojazdy silnikowe. Od 15 czerwca granica wieku, od której można korzystać z pojazdu, to 12 lat. W połowie miesiąca wszedł w życie obowiązek posiadania kasku w trakcie korzystania z pojazdu dla dzieci poniżej 15. roku życia, a przede wszystkim wprowadzono taki sam próg dopuszczalnej ilości promili we krwi podczas jazdy jak w przypadku kierowców samochodów, czyli 0,2 promila.
Mężczyznę zatrzymano w dzielnicy Bakklandet w Trondheim.

Mężczyznę zatrzymano w dzielnicy Bakklandet w Trondheim.stock.adobe.com/licencja standardowa

W przypadku złamania tego przepisu można stracić prawo jazdy, jak w przypadku mieszkańca Trondheim. Wysokość jego mandatu zaproponowała policja, a sąd ją zaaprobował.
Ministerstwo Transportu postanowiło zaostrzyć wymogi korzystania z hulajnóg elektrycznych, ponieważ coraz częściej dochodziło do wypadków z ich udziałem, a ich użytkownicy nie respektowali zasad ruchu.

Źródła: klartale.no, MojaNorwegia
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Projektowy

03-07-2022 10:06

Jeszcze jakby zrobili jeszcze coś z tymi jeżdżącymi po chodnikach i parkującymi na środku chodnika...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram