Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Życie w Norwegii

Godziny otwarcia sklepów w wigilię i Boże Narodzenie

Natalia Szitenhelm-Smeja

22 grudnia 2021 12:30

Udostępnij
na Facebooku
Godziny otwarcia sklepów w wigilię i Boże Narodzenie

W dniach poprzedzających Boże Narodzenie wiele dużych centrów handlowych decyduje się na wprowadzenie wydłużonych godzin otwarcia. /zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/ Roman Milert

Choć wiele osób w wigilię robi jeszcze zakupy na święta, należy pamiętać, by nie zostawiać tej czynności na ostatnią chwilę - tego dnia sklepy sa otwarte krócej.
Zgodnie z ustawą o dniach wolnych od pracy w wigilię sklepy nie są zamknięte, jednak skracają godziny otwarcia - zakupy można zrobić najpóźniej do godziny 16, choć wiele sklepów zamyka się jeszcze szybciej.

Godziny otwarcia sklepów w okresie świątecznym:

24 grudnia (Wigilia) – maksymalnie do 16:00
25-26 grudnia (Pierwszy i Drugi Dzień Świąt) – zamknięte
27, 28, 29 grudnia (poniedziałek, wtorek, środa) – normalne godziny otwarcia

Przedświąteczny szał

Jednak w dniach poprzedzających Boże Narodzenie wiele sklepów – w szczególności dużych centrów handlowych – decyduje się na wprowadzenie specjalnych, wydłużonych godzin otwarcia. W tym czasie ruch jest bowiem wyjątkowo duży, a wiele osób w ostatniej chwili decyduje się wybrać na poszukiwania idealnych prezentów.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok