Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Duży wybór i troska o figurę: nad fiordami chętniej sięgają po piwo bez „mocy” Życie w Norwegii
Monika Pianowska 03 czerwca 2018
08:00

Duży wybór i troska o figurę: nad fiordami chętniej sięgają po piwo bez „mocy”

3
Skomentuj
Jednym z norweskich piw bezalkoholowych jest Clausthaler. wikimedia.org/ fot. Bjørn Erik Pedersen/ CC BY-SA 4.0
Norwescy konsumenci coraz bardziej przekonują się do bezalkoholowego piwa, podają statystyki Związku Browarników. Według nich w ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaż chmielowego napoju bez „mocy” wzrosła o 20 proc. Porównując nawet tylko okres między pierwszym kwartałem 2017 roku a tegorocznym, widać 13-procentową różnicę w popularności piwa pozbawionego zawartości alkoholu na plus.
Chociaż w skali sprzedaży na ogólnokrajowym rynku piwo bezalkoholowe ma w Norwegii udział równy ledwie 3,7 proc., to wynik stale ulegający poprawie na przestrzeni ostatniego pięciolecia. Browarnicy twierdzą, że wpłynęła na to coraz szersza oferta lekkich chmielowych napojów dostępnych nad fiordami oraz propagowanie wśród Norwegów zdrowego stylu życia.
Reklama
3,7 proc. może nie wydawać się zbyt imponującą liczbą, lecz w porównaniu z resztą Europy, gdzie średnia waha się pomiędzy 1 a 2 proc., może robić w branży browarniczej wrażenie.

Kulturalna rewolucja

Chociaż do głosu zaczęły dochodzić także mniejsze browary, pionierami w sprzedaży piwa bezalkoholowego w Norwegii są niezmiennie marki Munkholm i Clausthaler. Również Ringnes, jako najwiekszy koncern w kraju fiordów, nie może zostać pominięty wśród kluczowych graczy w branży. Przez pięć ostatnich lat marka odnotowała 40-procentowy wzrost zainteresowania konsumentów piwem bez „mocy”. Jak twierdzą browarnicy, coraz częściej wybierają je także młodzi ludzie.

Poza tym, że w porównaniu do starszych pokoleń ich zdaniem norweska młodzież zdaje się pić bardziej odpowiedzialnie, ma na uwadze również względy zdrowotne. Dbający o linię wybierają piwo pozbawione alkoholu, ponieważ zawiera znacznie mniej kalorii niż tradycyjne chmielowe trunki i napoje gazowane.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
jura gładysz
jura gładysz 28-10-2018 16:13

A czy napój bezalkoholowy można traktować i nazywać piwem.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Sylwia K
Sylwia K 05-06-2018 06:43
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
Stash Qu
Stash Qu 05-06-2018 06:26

Ok. Znowu piszecie bzdury więc znowu sprawdzam. Ringnes (okrutnie marne piwo btw, nie polecam) zwykły - 39kcal/100ml, bezalkoholowy vørterøl - 39kcal/100ml. I gdzie ta mniejsza ilość kcal?

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Finanstilsynet zaciska kredytowy pas. Od 15 maja nowe regulacje

Finanstilsynet zaciska kredytowy pas. Od 15 maja nowe regulacje

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas