Bezpłatna opieka medyczna w Polsce

Złóż wniosek

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Życie w Norwegii

Droższy wynajem hulajnóg elektrycznych w Norwegii

Monika Pianowska

22 września 2022 17:56

Udostępnij
na Facebooku
Droższy wynajem hulajnóg elektrycznych w Norwegii

Wymóg został wprowadzony przez norweski rząd w ramach szerszego zestawu przepisów, aby dokładniej regulować korzystanie z e-hulajnóg. stock.adobe.com/licencja standardowa

Dwie największe w Norwegii firmy zajmujące się wypożyczaniem hulajnóg elektrycznych na minuty zapowiedziały podwyżkę kosztów wynajmu swoich pojazdów. Wzrastają one w związku z wprowadzeniem przez władze nowego przepisu ubezpieczeniowego, który wszedł w życie na początku września.
Wymóg został wprowadzony przez norweski rząd w ramach szerszego zestawu przepisów, aby dokładniej regulować korzystanie z e-hulajnóg. Jak tłumaczyła sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu Mette Gundersen w rozmowie z NRK, nowe prawo ma chronić zarówno firmy, użytkowników, jak i innych uczestników ruchu drogowego i pieszych.
Na początku tego roku wprowadzono kilka nowych przepisów, w tym wprowadzenie limitu jazdy pod wpływem alkoholu podczas korzystania z hulajnogi elektrycznej.

Na początku tego roku wprowadzono kilka nowych przepisów, w tym wprowadzenie limitu jazdy pod wpływem alkoholu podczas korzystania z hulajnogi elektrycznej.Źródło: stock.adobe.com/licencja standardowa

Tier i Voi zapowiedziały na początku miesiąca, że cena ich usług wzrośnie. W przypadku pierwszego przedsiębiorstwa miała to być podwyżka o 20 proc. Przed wprowadzeniem zasady wypożyczalnie skarżyły się, że niewiele firm ubezpieczeniowych jest skłonnych zaoferować im umowę po konkurencyjnej cenie.

To nie pierwsze zmiany

Wiadomo, że koszty wynajmu hulajnóg na minuty Bolt nie wzrosną, bo firma ponieważ ma już polisę ubezpieczeniową od 2021 roku. Od przyszłego roku prywatni właściciele e-hulajnóg będą również zobowiązani do posiadania ubezpieczenia na swoje pojazdy.
W tym roku w Norwegii wprowadzono już kilka nowych przepisów, w tym limit ilości alkoholu we krwi podczas korzystania z hulajnogi elektrycznej.W wyniku złamania tej zasady użytkownik może nawt stracić prawo jazdy.

Źródło: NRK
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram