Zdrowie

Placówka w Bergen prosi o oddawanie krwi. Może być potrzebna podczas… kolarskich mistrzostw świata

Monika Pianowska

15 sierpnia 2017 08:00

Udostępnij
na Facebooku
1

Główny gmach Szpitala Uniwersyteckiego Haukeland. wikimedia.org - Eget verk - Creative Commons Navngivelse-DelPåSammeVilkår 3.0 Unported

Bank krwi przy Szpitalu Uniwersyteckim Haukeland w Bergen poprosił swoich pracowników o oddawanie krwi na zapas, aby uniknąć jej deficytu podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym 2017, które mają odbyć się w gminie pod koniec września.
Szef banku krwi martwi się, że z powodu imprezy sportowej komunikacja w Bergen może być utrudniona, więc i dawcy będą mieć problemy z dotarciem do szpitala.
Reklama

Będą chętni?

Podczas 9-dniowego wyścigu przez samo miasto Bergen przewinie się mnóstwo ludzi. W takim tłumie łatwo o wypadek, a – co za tym idzie – zapotrzebowanie na krew.

Właśnie dlatego szef bergeńskiego banku krwi już teraz rozpoczął kampanię zachęcającą do jej oddawania. Zaczął od personelu szpitala Haukeland. Pozostali chętni honorowi dawcy będą mogli się zgłosić na tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw.

Przezorny – zawsze ubezpieczony

Ponieważ jednak niektórych produktów krwiopochodnych nie da się przechowywać zbyt długo, bankowi krwi zależy, aby zaufani dawcy krwi w razie potrzeby znajdowali się w zasięgu ręki. Obecnie wielu spośród 8 tys. zatrudnionych w placówce medycznej Haukeland honorowo oddaje krew.
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym 2017 odbędą się w Bergen i okolicach w dniach 16-24 września.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
MB MB

15-08-2017 16:46

Aby oddać krew trzeba znać norweski.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram