Zdrowie

Oslo zbliża się do szczytu epidemii koronawirusa. Może podtrzymać restrykcje [AKTUALIZACJA]

Monika Pianowska

08 kwietnia 2020 11:37

Udostępnij
na Facebooku
6

W Oslo, najbardziej zaludnionym regionie Norwegii, wirus rozprzestrzenia się na największą skalę. Na zdjęciu informacje od FHI dla pasażerów stołecznych pociągów o środkach ostrożności w związku z epidemią koronawirusa. wikimedia.org/ fot. Annikdance/ CC BY-SA 4.0

Według najnowszego raportu Instytutu Zdrowia Publicznego (Folkehelseinstituttet, FHI) różne regiony Norwegii znajdują się obecnie na innym etapie epidemii koronawirusa. Zgodnie z szacunkami najbardziej zaawansowane pod tym względem jest Oslo i okolice, wkraczające w trzecią fazę i jednocześnie zbliżające się do szczytowego punktu epidemii.
[AKTUALIZACJA GODZ. 15:00]

Podczas konferencji prasowej, która rozpoczęła się o 14:00, władze Oslo ogłosiły, w jakim stopniu dostosują się do propozycji rządu, aby złagodzić restrykcje zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Burmistrz stolicy Raymond Johansen wyrażał szczególnie obawy o ponowne funkcjonowanie przedszkoli i szkół. Postanowiono zatem, że placówki będą otwierane stopniowo, po kolei – przedszkola między 20 a 27 kwietnia, natomiast podstawówki (klasy 1-4) od 27 kwietnia.

Wiadomo też, że w Oslo w dalszym ciągu alkohol nie będzie wydawany w punktach gastronomicznych. Ponieważ mimo świąt wielkanocnych znacznie więcej osób pozostanie w mieście, burmistrz poprosił mieszkańców stolicy o rozwagę i niewychodzenie z domu.
Dla porównania Møre og Romsdal i północna część kraju wciąż znajdują się na pierwszym etapie rozwoju epidemii COVID-19. FHI w swojej analizie wyróżniło ich pięć, przy czym apogeum i największe obciążenie dla służby zdrowia ma przypadać na etap czwarty.
Reklama

Nie wszyscy skorzystają z luźniejszych zasad?

Dla stołecznych władz w obliczu wyników raportu Instytutu Zdrowia Publicznego problematyczne okazują się postanowienia rządu, ogłoszone podczas konferencji prasowej 7 kwietnia. Podczas gdy Oslo uważa się za epicentrum koronawirusa, premier Erna Solberg wraz z ministrem zdrowia Bentem Høie zapowiedzieli stopniowe rozluźnianie obowiązujących w Norwegii restrykcji już od 20-27 kwietnia.
Wówczas, z zastosowaniem środków ostrożności, mogą zacząć się ponownie otwierać m.in. placówki edukacyjne czy salony kosmetyczne, będzie można również znów nocować w hytcie. W obszarach wysokiego ryzyka zarażeniem COVID-19 nie zaleca tego FHI, co podkreślają jego autorzy w nowej analizie.
Poniżej link do przemówienia premier Erny Solberg podczas konferencji 7 kwietnia wraz z listą nowych wytycznych odnośnie koronawirusa w Norwegii.
Dla lokalnych władz ma zatem powstać przewodnik, na podstawie którego gminy zdecydują, w jakim stopniu dostosować się do nowych wytycznych rządu odnośnie zniesienia niektórych zakazów. Oslo zapowiedziało już wcześniej, że mimo pozwolenia ze strony norweskiej premier nie wszystkie stołeczne przedszkola i szkoły zaczną działać od razu, podobnie niedostępne powinny jeszcze pozostać niektóre miejsca rekreacji. Dla najbardziej zaludnionego regionu Norwegii kluczowe w fazie trzeciej może się okazać wydłużenie restrykcji.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
kuba W

12-04-2020 16:37

ok

mart enty

08-04-2020 21:14

PolAker napisał:
[quote]Jedna z opini na temat choroby.
youtu.be/1lIuYPHSE9Q
Nie będę do każdego wątku przesyłał ton linków bo beton i tak nie chce tego czytać.[/quote

Wyslij ten link do kilkunastu DPSów w Pl gdzie prawie wszyscy mieszkancy sa zarazeni koronką, łącznie z opiekunami. Jakos na zwykla grype nie choruja. Prawdopodobnie wiekszosc tych schorowanych starcow zejdzie z tego swiata z powodu nieprzestrzegania zasad kwarantanny i braku srodkow zapobiegawczych. Ale zapewne beda sie liczyc z inrernetowymi opiniami. Hiszpanka niczego nie nauczyla, a Ty ciesz sie, zes jeszcze w sile wieku, choc i to nie daje Ci gwarancji. Statystyka jest przydatna, doputy, dopoki nie dotyka osobiscie

mart enty

08-04-2020 17:24

PolAker napisał:
Jasna że propaganda aby za daleko nie iść bo za chwilę zostanę nazywany oszołomem podam tylko kilka przykładów które wskazują na to że jest to propaganda.
Stach wirusem powoduję że ludzie sami nie chca używać gotówki już jakiś czas temu fejsbuk chciał wprowadzić ich kryptowalute Microsoft już nad tym pracuje.
Co daje waluta wirtualna ? To co w Chinach totalną kontrolę nad bydłem ale poczujecie to jak już będzie za późno dla tego bardzo chciano zniszczyć kryptowaluty bo rząd nie ma nad tym kontroli a właściwie banki.
Kryptwaluty spadły wraz z dolarem ale jako pierwsze się odbiły nawet przed olejem i złotem.
Złoto jest w tej chwili niedostępne.
Na Cyprze już przeprowadzono kiedyś taki test i zablokowano konta później w Grecji.
Ludzie tego nie rozumieją póki nie stracą wszystkiego.
Bill Gates jest odpowiedzialny za śmierć kilku osób w Indiach ludzie zastrzelili wolontariuszy którzy szczepili i w tedy zaprzestano.
Zacznijcie szukać informacji i łączyć fakty.
Ta choroba to niewidzialny terrorysta czy złapano kiedyś terrorystę? No jasne że nie.
Całą zaistniała sytuację rządy zginą na virusa i nie będą odpowiedzialni a na lotniskach będziecie skanowani jak bydło już was do tego przyzwyczajano przez lata czy to zapewniło bezpieczeństwo ?
Ehh szkoda pisać.

Jakbys napisal to bardziej zrozumiale po polsku to moze podjąłbym dyskusję. Bo z tego zlepku liter ciężko wyciągnąć jakiś wniosek. Teorie spiskowe rozumiem, ale kontroli nie unikniesz tak, czy siak. Taki znak czasów. A pretekstów do jej wprowadzenia mozna szukac wszedzie. Nie zmienia to faktu, ze bagatelizowanie nowej mutacji wirusa, na ktory to duza czesc populacji nie ma jeszcze odpornosci, jest najzwyklejszym debilizmem. Oby Cie ta choroba nie dotknela. Bo to pierwsze chyba jednak Cie juz dotknelo

mart enty

08-04-2020 15:17

Sebastian napisał:
Co za szaleństwo jak ludzie mogą być tak głupi...choroba która zabija mniej niż jest ofiar \"wypadków\" z użyciem noża w stolicy zamyka cały kraj hahahaaha....ludzie chyba jednak zasługują na to co teraz nastąpi.

A nie wpadło Ci do głowy, że właśnie dzięki temu zamykaniu, ta choroba jeszcze zabija mniej, niż jest ofiar wypadków? Czyżbyś był bohaterem pewnego przysłowia Jana Kochanowskiego?

55555555 55555555

08-04-2020 13:58

Co za szaleństwo jak ludzie mogą być tak głupi...choroba która zabija mniej niż jest ofiar "wypadków" z użyciem noża w stolicy zamyka cały kraj hahahaaha....ludzie chyba jednak zasługują na to co teraz nastąpi.

kris ***

08-04-2020 13:47

PROPAGANDA chodzi tylko o przymus wszczepienia microchipów tutaj główną rolę odgrywa Bill Gates i jego fundacja ,wycofania gotówki, kryzys wywołany po to by ludzie zaakceptowali Nowy Porządek Świata NWO. Całej tej medialnej PROPAGANDZIE wywołania strachu pomaga technologia 5G która wywołuje symptomy choroby np. duszności itp WŁĄCZ MYŚLENIE .

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram