Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Lekarze żądają opłaty za rejestrację, chociaż to nielegalne. Reagują politycy i obrońcy konsumentów Zdrowie
Monika Pianowska 22 lutego 2018
13:57

Lekarze żądają opłaty za rejestrację, chociaż to nielegalne. Reagują politycy i obrońcy konsumentów

6
Skomentuj
W Norwegii na wizytę lekarską można zapisać się też drogą SMS-ową. Ta usługa powinna być darmowa. pxhere.com/ CC0 Public Domain
17 proc. pacjentów w Norwegii, którzy chcą umówić się na wizytę lekarską za pośrednictwem internetu lub drogą SMS-ową, musi zapłacić za tę usługę. Kategorycznie sprzeciwiają się temu Norweska Rada Konsumentów i Partia Prawicowa (Høyre).
Uważają, że pobieranie opłat za samą rejestrację np. u lekarza rodzinnego jest niezgodne z prawem. Według zasad regulowanych przez Ustawę o ubezpieczeniach społecznych pacjent jest zobligowany płacić wyłącznie za wizyty prywatne, specjalistyczne badania czy zabiegi. Sam koszt wysłania wiadomości z telefonu nie może zatem kosztować więcej, niż ustalił w taryfie operator GSM.
Według Rady Konsumentów i reprezentantów Høyre, publiczne placówki i pracownicy medyczni nie mogą tych reguł zmieniać ani pomijać, żądając od pacjentów czegoś niezgodnego z rządowym zapisem. Trudno ocenić, jaki odsetek pacjentów zdaje sobie sprawę, że ma przywilej zapisania się za darmo do lekarza, niemniej Ministerstwo Zdrowia otrzymuje sporo zgłoszeń, że np. przy rejestracji online na wizytę w ramach usługi publicznej od interesanta zażądano opłaty.
Co innego lekarze i reprezentanci służby zdrowia – wszyscy mieli obowiązek zapoznać się z treścią Ustawy o ubezpieczeniach społecznych, dlatego Rada Konsumentów i Prawica chcą położyć kres naciąganiu pacjentów.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Ireneusz Drohomirecki
Ireneusz Drohomirecki 08-07-2018 19:10

Ja do mojego fastlege umawiałem się przez pasjent .sky za fri a krótka wizyta kosztowała jak w cenniku 152 NOK

-2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 23-02-2018 10:24

freewoman napisał:
To mi wygląda jak branie \"w łapę\" ... i to opłaty nie legalne! :woohoo\" a wczoraj chyba zamieszczono artykuł na MN \"Norwegia na 3 miejscu najmniej skorumpowanych panstw swiata\" :woohoo\" czyli istnieje norweskie \"łapòwkarstwo\" pewnie z tym \"trzecim\" miejscem chcą nadgonic inne kraje... \"cudze \'chwalicie\' ... ,a swojego nie znacie\" ....


Milczenie jest zlotem, mowi madre przyslowie.

-6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Ryszard Ohucki
Ryszard Ohucki 23-02-2018 09:35

Kto wierzy że norwedzy nie biorą w łapę?? ? !!!!!

12
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

Moi z legesenter biora 1kr za SMS, czyli normalnie. Przez appke CGM Legetime albo na ich stronie internetowej jest gratis .
Pozdrawiam

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas