Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Jesteśmy tu dla Polaków już od 10 lat: Moja Norwegia świętuje urodziny i rozdaje nagrody Wydarzenia
Redakcja 14 listopada 2018
11:09

Jesteśmy tu dla Polaków już od 10 lat: Moja Norwegia świętuje urodziny i rozdaje nagrody

1
Skomentuj
Jesteśmy z wami na polskich festiwalach, balach i wydarzeniach - wszędzie tam, gdzie gromadzą się Polacy mieszkający w Norwegii. MN
Przyszedł czas na okrągłą rocznicę: dokładnie 24 listopada mija 10 lat, odkąd ruszył portal MojaNorwegia.pl. Przez ten czas nieustannie sprawdzaliśmy, co was najbardziej interesuje i w czym możemy jeszcze pomóc. Bo Moja Norwegia to przede wszystkim właśnie wy – czytelnicy. Byliście z nami od początku, a z czasem stworzyliście grupę… ponad 117 tys. osób! Dlatego z okazji 10 urodzin chcemy podzielić się z wami naszą historią i… urodzinowymi prezentami!
24 listopada to w redakcji ważny dzień – zwłaszcza w tym roku. Wszystko zaczęło się okrągłe 10 lat temu – w 2008 roku. Dwóch kolegów z czasów studiów wpadło na pomysł stworzenia miejsca dla Polaków w kraju fiordów – które pisałoby o ich sprawach, informowało o najświeższych informacjach, rozwiewało wątpliwości i pomagało w trudnych chwilach. Łukasz i Rafał wspólnie uruchomili więc Moją Norwegię: portal, który miał stać się wirtualnym miejscem spotkań i wymiany informacji rodaków żyjących na co dzień w Norwegii.

Obchodzimy 10 urodziny >>> CZYTAJ

Po tygodniu… padły nam serwery

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę: już pierwszego dnia działania serwis odwiedziło 400 osób, a po tygodniu istnienia portalu... padły serwery – strona odnotowała kilka tysięcy odwiedzin. Trzeba było działać szybko. Po trzech miesiącach dodano więc moduł społecznościowy, czyli popularne forum, które do dzisiaj jest bardzo ważną częścią portalu. To tu Polacy rozsiani po całej Norwegii do dziś poznają się, umawiają na wspólne wycieczki i pytają, jak radzić sobie z problemami na emigracji. Krótko po tym zaczęto też powiększać zespół – by nadążyć z artykułami i sprawami technicznymi w portalu, musiano zatrudnić prawie 30 osób! Z biegiem czasu przybywało też kontaktów: Moja Norwegia szybko stała się liderem we współpracy ze środowiskami zaangażowanymi w sprawy norweskiej Polonii.
Tak wyglądał portal na samym początku.
Tak wyglądał portal na samym początku. MN

Z 400 do 117 tys. czytelników

Nie byłoby mowy o jubileuszu MojejNorwegii, gdyby nie użytkownicy portalu – w końcu to z myślą o polskiej społeczności w kraju fiordów powstał 10 lat temu. Kiedy social media nie cieszyły się równie ogromną popularnością co dzisiaj, mojanorwegia.pl jako pierwsza wyszła naprzeciw mieszkającym w Norwegii Polakom, którzy niemal jednogłośnie jako jeden z głównych problemów na emigracji wymieniali samotność.

Dlatego od początku istnienia wspieramy integrację: piszemy o różnicach kulturowych, języku i sprawach, przez które Polakom trudno odnaleźć się po przyjeździe do Norwegii. To właśnie za pośrednictwem portalu rodacy mogą spróbować znaleźć znajomych za granicą, umówić się na wspólny przejazd, spacer z dzieckiem, czy poprosić o radę na forum i zaktywizować społecznie – podczas wydarzeń polonijnych, wspólnych imprez czy bali charytatywnych.

Rośniemy w siłę

W ciągu dziesięciu lat sporo się u nas wydarzyło. Mamy wiele pomysłów, nieustannie się rozwijamy, profesjonalizujemy, bierzemy udział w różnego rodzaju spotkaniach i konferencjach. W 2010 wpadliśmy na pomysł wydania, słynnego już, pierwszego polsko-norweskiego kalendarza. To już nasza mała tradycja – w tym roku kalendarz wydajemy po raz 9. W 2013 zorganizowaliśmy seminarium „Polakker i Norge”, które było pierwszym tego typu wydarzeniem dotyczącym norweskiej Polonii. W 2015 roku nasz portal został wpisany do polskiego rejestru dzienników i czasopism – jesteśmy jedynym portalem dla norweskiej Polonii wpisanym na tę listę. W tym samym roku zmienił się wygląd strony, która zyskała jeszcze bardziej informacyjny charakter.

Zorganizowaliśmy także dwie edycje wykładów NORcamp (ostatnią w 2018), na których omawialiśmy kwestie związane z branżą polsko-norweską w Trójmieście. W ciągu dziesięciu lat nawiązaliśmy wiele patronatów medialnych, promując na naszych łamach wiele istotnych wydarzeń i inicjatyw polonijnych, takich jak np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, konkurs Wybitny Polak w Norwegii, a także występy polskich artystów. Rok 2019 z pewnością przyniesie kolejne wyzwania!

3 mln odsłon miesięcznie

327 tys. użytkowników w ciągu 30 dni

13 tys. tekstów na portalu

65 tys. komentarzy zaangażowanych czytelników

10 lat to szczególna rocznica - dlatego czekają na was szczególne prezenty!
10 lat to szczególna rocznica - dlatego czekają na was szczególne prezenty! Źródło: MN

Dziękujemy wam… prezentami!

Moja Norwegia to przede wszystkim nasi czytelnicy. Na portalu ukazało się aż 65 tys. komentarzy, a redakcja, która rozrasta się z roku na rok, codziennie publikuje po kilka artykułów, by przedstawić wam najnowsze aktualności z Norwegii i ze świata. Nasze teksty nie skupiają się jednak tylko na bieżących sprawach – piszemy o wszystkim, co was dotyczy, informujemy o zmianach w przepisach, radzimy, jak nie zagubić się w zasadach podatkowych czy prawie pracy. Ponadto dzielimy się z wami praktycznymi poradami, które ułatwiają życie w Norwegii – od zapisania dziecka do szkoły, przez wybór lekarza pierwszego kontaktu, aż po wskazówki dotyczące bezpiecznej podróży samolotem.

Choć do tej pory opublikowaliśmy już 13 tys. tekstów, mamy świadomość, że przed nami jeszcze wiele pracy i rozmaitych wyzwań. Nieustannie się doszkalamy, bierzemy udział w różnego rodzaju spotkaniach i konferencjach. Nasi dziennikarze spotykają się z przedstawicielami najważniejszych instytucji w Norwegii. Angażujemy się w życie norweskiej Polonii – wspieramy akcje charytatywne, promujemy polskich muzyków, sportowców, przedsiębiorców, członków personelu medycznego, piosenkarzy, pisarzy, pedagogów, podróżników… Piszemy dla was i o was, między innymi w serii artykułów oznaczonych hashtagiem #PolakPotrafi.
Wiemy, że bez was ten portal by nie istniał. Dlatego z okazji 10 urodzin przygotowaliśmy dla was coś specjalnego: plebiscyt i wyjątkowe prezenty!

„Norwegia okiem Polaka”: o co chodzi?

Dziesiąte urodziny to nie tylko nasze święto. Za to, że byliście z nami przez ostatnią dekadę i pomogliście współtworzyć projekt dla norweskiej Polonii, mamy dla Was niespodziankę. Z okazji okrągłego jubileuszu organizujemy plebiscyt fotograficzny „Norwegia okiem Polaka”, w którym będzie okazja zdobyć atrakcyjne nagrody.

Co trzeba zrobić? Zainteresowani, za pośrednictwem formularza na specjalnej podstronie dostępnej pod poniższym adresem, muszą przesłać zdjęcie ukazujące wybrane aspekty życia Polaków w kraju fiordów lub budzące w Norwegii skojarzenia z Polską. Wygrają 3 fotografie, które do 29 listopada zbiorą najwięcej głosów: zwycięzcy zostaną zatem wyłonieni przez internautów, a nie jury bądź drogą losowania. Uczestnikiem plebiscytu może zostać każdy zarejestrowany użytkownik Mojej Norwegii, przy czym ma możliwość dodania tylko jednego zdjęcia, natomiast internauci mogą w ciągu każdej doby oddać maksymalnie pięć głosów.

Warto, bo autorzy najbardziej docenionych przez czytelników zdjęć otrzymają od nas upominki. Za I, II i III miejsce będą to kolejno: voucher na ekskluzywny rejs dla dwóch osób promem linii Fjordline, zegarek Apple Watch oraz weekendowy pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu Quadrille SPA dla dwóch osób. Jako nagrody pocieszenia laureatom dziesięciu następnych miejsc w plebiscycie rozdamy kalendarze Mojej Norwegii. Zapoznajcie się z regulaminem i... do dzieła!
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
PolAker
PolAker 15-11-2018 11:51

Droga redakcjo składam najszczersze gratulacje !
Mam nadzieję że spełniają się państwo prowadząc tę stronę oraz zarabiacie duże hajsy !
Dzięki waszemu pomysłowi na założenie strony spora grupa Poloni może wrzucać tutaj swoje sweet focie oraz chwalić się zdjęciami niemieckiej autoryzacji w której posiadanie weszli.
Na koniec życzę cierpliwości i wytrwałości w działaniu pod ostrzałem krytyki sfrustrowanych zakompleksionych Januszy to pewnie nie jest takie proste.
Powiedzmy że ich kryteria mam być budująca hahaha
Pozdrawiam!!!

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas