Sebastian Wozniak

 • Miejscowość
  w Polsce
  -
 • Miejscowość
  w Norwegii
  -
 • Znajomi 0
 • Odsłony profilu 440
 • Posty 1

Wpisy na forum (1)

Zdjęcia (1)

0
Sebastian Wozniak - dodał(a) zdjęcie
30-06-2016 20:41
Sebastian Wozniak
0.0
Wyślij
Sebastian Wozniak - dodał(a) nowy wątek
22-06-2015 21:03

Kurs na ciesze szalunkowego

Witam,czy wie ktoś gdzie mozna pujść na kurs cieśli szalunkowego chciałbym mieć papierek ?

Pummba13 Timon
27-02-2019 21:46

Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie.. Dla tych co planują pójść na taki kurs. Oczywiście istnieje taki kurs izba.lublin.pl/kursy/kursy-branzy-budolanej/ciesla

P. H.
23-06-2015 06:29

Szkolenie na cieślę szalunkowego to polega na tym że masz kolegów co robią w szalunkach i potrzebują kogoś do brygady. A takich kursów jako takich to nie ma . Kiedyś to jak potrzebowali a nie mogli naprawdę nikogo znależć to dawali plik nierozczytywalnych czarno białych ksero na temat systemu. A systemów trochę jest . Same Peri to lekko licząc 4 systemy. Bo szalunki stropowe to są inne niż ścienne. A same ścienne też są różne, bo jest system ręczny (do przenoszenia bez dzwiga), i ze 2 systemy do przenoszenia dzwigiem. Jak cię nikt nie wkręci na budowę to teoretycznie nic się nie nauczysz sensownego. A nie wiem czy to warto robi kilka lat za 8 zł /h jako pomocnik bo może się kiedyś znajdzie lepszą pracę albo się wyjedzie za granicę. Teraz tych szalunkowców to jak psów. A za granicę to bez języka , i jeszcze jednoczesnej znajomość całej technologi czyli zbrojenia i betonowania to pracy nie dostaniesz. W Polsce zbrojarze i betoniarze to przeważnie inni fachowcy niż ustawiacze szalunków. A za granicą rzadko. I jeszcze za granicą zachodzi też często konieczność wykonywania szalunków tradycyjnych z tarcicy. To nie jest poskładanie tarcz z projektu komputerowego tylko trzeba mieć pojęcie co się robi.

Radi Radi
22-06-2015 21:50

Osobiście o takim kursie nie słyszałem, jeśli już to szkolenie z danego systemu szalunkowego np. Peri. Gdzie widziałeś coś takiego ?


Facebook Messenger YouTube Instagram