- Aktualności
- Polityka
- Polacy w Norwegii
- Praca i pieniądze
- Życie w Norwegii
- Praca w Norwegii
- Praca i prawo pracy
- På norsk
- Archiwum MN
- Rozrywka
- Biznes i gospodarka
- Sport
- Blogi
- Transport i komunikacja
- Ciekawostki
- Turystyka
- Czytelnia
- Ubezpieczenia i odszkodowania
- Edukacja
- Video
- Finanse i kredyty
- Wośp
- Firma w Norwegii
- Wybory
- Historia
- Wydarzenia
- Komunikat prasowy
- Wywiad
- Kuchnia
- Zasiłek rodzinny
- Kultura
- Zdrowie
- Nauka w Norwegii
- Świąteczne pomysły
- Podatki w Norwegii
- Artykuł sponsorowany
Ostatnie wpisy na forum

55 minut temu
Karolina999
10 maja Polska impreza na Oslo S! nowy klub!
Uwaga! Nowy adres! 10 maja w sobote Gorąca Polska noc!
Polska impreza klubowa w centrum Oslo w nowym klubie \"Paradise\"
adres: Skippergata 9. 0151 ...

01-04-2021 10:57
Mikolaj Kawala
Łuszczyca - leczenie w Norwegii
Witam,
Czy ma może ktoś doświadczenie w tym temacie gdzie zacząć co zrobić i jak to wyglada ?
Okolice Stavanger / Haugesund
Pozdrawiam I z góry ...

25-07-2021 12:48
alicja r
Intercyza
Hej! Czy intercyza zawarta w Polsce jest ważna w Norwegii??
- Najnowsze oferty pracy w Norwegii
- Lista agencji pracy w Norwegii
- CV po norwesku
- Praca w Bergen
- Praca w Stavanger
- Praca w Oslo
- Dodaj oferę pracy
Polecane oferty pracy
ELEKTRYCY budowlani - Oslo i okolice
SONAR AS poszukuje wykwalifikowanych elektryków do pracy na projektach na terenie Oslo i Gardermoen:
Poszukujesz stabilnej
Spawacz TIG Trondheim, możliwa praca rotacyjna
NORREQ AS poszukuje wykwalifikowanych i doświadczonych spawaczy TIG do firmy w Trondheim w Norwegii.
Oferujemy:
Legalne
Poszukiwany Monter Wentylacji
Dołącz do zespołu Ivent AS!
Firma wentylacyjna Ivent AS z 5-letnim doświadczeniem oraz świeżym, innowacyjnym
podejściem
Reklama w Norwegii
Tylko Jasta co roku w radiu jak podają najzimniejsze czy najcieplejsze miejsce w Polsce to dziwnym trafem pada nazwa Toruń. Na drzewach owocowych to 3 lata pod rząd przymrozki wykańczają kwiaty i potem 0 fruktów. Ale z z nazwy Torun miałem też pożytek bo w Norwegi raz myśleli że urodzony w norweskim Torun.
Witaj hygris. Tak jak Ty jestem zdeterminowany i zdecydowany jechac do Nor. Jesli nie masz z kim jechac pisz na priv dboksa@wp.pl
Lomo napisał:
Z tym malowaniem domów to najwięcej mają do powiedzenia spece co pewnie w życiu tego nie robili, w każdym razie nie robili fachowo. Nową elewację tylko fabrycznie gruntowaną i taką na pióro-wpust to pomalujesz na przęciętnym domu korzystając z podnośnika i wałka , w 3 dni sam, zakładając że okna mają fabryczną farbę nawierzchniową. Ale już taką elewację deska na desce to już wałkiem nie pojedziesz, a pędzlem to szorstką powierzchnie (a pan student pewnie nie wie że takich jest większość ) to ciężka robota, a i jeszcze wypadałoby umyć myjką ciśnieniową. No a jak się trafi ze starą elewacją heblowaną i obłażący z farby to jak ktoś mówi że w tydzień zrobi to nie wie o czym mówi, jedną ścianę przy dobrych wiatrach , bo fachowe przygotowanie powierzchni to 3 x tyle roboty co samo malowanie. Tak że Norweg mógł zjebać kolegę że za szybko robi bo przeważnie robota Polaków zwłaszcza takiej swołoczy jak studenci to z fachową robotą nie ma nic wspólnego. Za to taki studencki element to jest pierwszy to licytowania cen za robotę w dół poniżej absurdu. Niektóre barany podejmują się nawet za 5000 nok malowania całego domu wraz z oknami , renowacyjnego . Co świadczy że nie mają pojęcia o czym mowa. No ale jak w Polsce potrafią podać cenę za malowanie renowacyjne domku letniskowego 150m2 ścian i za to 300zł (autentyczna sprawa) to po prostu nic mnie nie jest już w stanie zdziwić jak gdzieś Polak się pojawi.
sory ze post pod postem ale nie zauwazylem
kolega robil to wlasnie dobrze najpierw zjechal stara farbe potem umyl i odtluscil co nieco ale chodzilo o to ze robil po 12h i nie robil sobie przerw i co chwile mu przylazili to kawe to cos slodkiego itp albo opowiadali cos mu a ze nie rozumial to tylko kiwal glowa ale potem mu ktos niby przetlumaczyl to chodzilo o to ze mieli innych polaków rok wczesniej i ciagle ich nie bylo