Turystyka

Ponad 3 miliony wyświetleń w dwa tygodnie: „Filmik o Norwegii” podbija internet

Monika Pianowska

31 maja 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Lofoty to jeden z najpopularniejszych celów turystów odwiedzających Norwegię adobe stock/ licencja standardowa

Kajakarstwo na wodach Øksnes i Geirangenfjordu, Droga Trolli, górzyste wybrzeże archipelagu Lofoty, pasmo Jotunheimen czy lodowiec Engabreen to tylko niektóre punkty wyprawy po Norwegii, w którą udali się w ubiegłym roku Mathias i Malin Haughom. Rodzeństwo postanowiło uwiecznić swoje wakacje na filmie i tym samym rozpromować niezwykłą przyrodę kraju fiordów.
Nagranie zostało opublikowane na facebookowym profilu Explore Norway 15 maja i od razu zrobiło w mediach społecznościowych furorę – zaledwie w ciągu doby obejrzało je milion osób. Pod koniec miesiąca wynik był imponujący: ponad 3,2 miliony wyświetleń, prawie 5,5 tys. udostępnień i setki pochlebnych komentarzy. Imponujące ujęcia krajobrazów i turystycznych aktywności zostały opatrzone muzyką norweskiego kompozytora Edwarda Griega.
Poniżej film Mathiasa Haughoma promujący odkrywanie Norwegii.
Girl in Norway
Sam autor filmiku wyraził w rozmowie z prasą zadowolenie, że nagranie zyskało przychylność tak wielu jego rodaków i dało im inspirację. Podczas gdy bowiem Norwegia coraz częściej staje się wakacyjną destynacją turystów, sami mieszkańcy kraju fiordów przeważnie wolą odwiedzać Azję czy południe Europy. Teraz jednak, gdy możliwości podróży zagranicznych są tak ograniczone, mają okazję lepiej poznać rodzinny kraj.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram