Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nowe kąpielisko, promenada i parki. Tak będzie wyglądać Filipstad w Oslo [WIZUALIZACJE] Turystyka
Maja Zych 18 maja 2019
08:00

Nowe kąpielisko, promenada i parki. Tak będzie wyglądać Filipstad w Oslo [WIZUALIZACJE]

3
Skomentuj
Mieszkańcy Oslo zyskają kolejne miejskie kąpielisko. Diiz Group
Kojarzone do tej pory z portem kontenerowym Filipstad w Oslo zyska w najbliższych latach nowy wymiar. W środę 15 maja Rada Miasta podjęła bowiem ostateczną decyzję o nowym zagospodarowaniu okolicy, która ma zamienić się w obszar przyjazny dla mieszkańców – głównymi punktami przebudowy ma być stworzenie miejskiego kąpieliska oraz promenady, a także terenów zielonych.
O miliardowej inwestycji debatowano już od 2000 roku, ale na zapadnięcie kluczowych decyzji trzeba było poczekać niemal 20 lat. Teraz plany zagospodarowania przestrzeni ostatecznie zostaną wcielone w życie, tworząc dla mieszkańców i turystów nowe miejsce do wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na razie nieznany jest jednak planowany czas ukończenia inwestycji.
Reklama

Bardziej dostępne dla mieszkańców

Głównym celem projektu jest zagospodarowanie rejonu Filipstad w taki sposób, aby lepiej służył mieszkańcom. Zamiast rozległego portu kontenerowego mają tam powstać dlatego obszerne tereny zielone czy budynki mieszkalne i handlowe.
Diiz Group
Diiz Group
– Filipstad zmieni się z odgrodzonego obszaru z asfaltem i przemysłem w żyjącą i zieloną przestrzeń miejską z mieszkaniami, handlem, szkołą i przedszkolami. Asfalt zostanie zamieniony w nowy duży park wielkości Torshovparken, a tam, gdzie znajduje się teraz asfaltownia, będzie miejsce na duże kąpielisko ku uciesze wszystkich osób zamieszkałych w naszym mieście. To najwyższy czas, żeby Filipstad i morze otworzyło się na mieszkańców – mówi radna ds. rozwoju Hanna E. Marcussen.
Diiz Group

Ukryją ruch drogowy

Kolejnym etapem przebudowy okolicy, który wpłynie na jej dostępność dla mieszkańców, będzie też „ukrycie” popularnej drogi E18, którą każdego dnia przejeżdżają nie tylko samochody osobowe, ale też ciężarówki kursujące do portu kontenerowego. Po realizacji projektu nad 500-metrowym odcinkiem ma zostać wybudowany dach, tworząc w ten sposób tunel – wpłynie on nie tylko na estetykę okolicy, ale również na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.
Diiz Group
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
kris ***
kris *** 18-05-2019 18:06
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
D B
D B 18-05-2019 12:56
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
Sikieratek
Sikieratek 18-05-2019 12:17
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
Karta kredytowa w Norwegii - kiedy może być dla nas obciążeniem ?

Karta kredytowa w Norwegii - kiedy może być dla nas obciążeniem ?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas