Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Znika kolejne połączenie lotnicze do Norwegii? Studzimy emocje Transport i komunikacja
Monika Pianowska 22 stycznia 2019
08:00

Znika kolejne połączenie lotnicze do Norwegii? Studzimy emocje

3
Skomentuj
Ze Szczecina wciąż można dostać się w okolice Oslo liniami Wizz Air. Przewoźnik ląduje na Sandefjord-Torp. MN
W ostatnich dniach portale podróżnicze, szczecińską prasę i grupy polonijne w mediach społecznościowych obiegła informacja, że skandynawski przewoźnik Norwegian zrezygnuje z obsługiwania połączeń na trasie Szczecin-Oslo. Jako pierwszy 19 stycznia napisał o tym portal pasazer.com, który zauważył brak możliwości zakupienia biletów na wspomnianą trasę od kwietnia 2019.
Artykuł wywołał wśród podróżnych spekulacje, bo choć Norwegian informował ostatnio o destynacjach, do których przestanie latać, nie znalazło się wśród nich ani lotnisko w Goleniowie, ani stołeczne Gardermoen. Zrodziło się więc pytanie: czy to zbyt pochopnie wysnute wnioski czy odwlekany w czasie komunikat? Czekamy na reakcję ze strony linii Norwegian.
Reklama

Szczecin się nie opłaca?

Pogłoski, że z końcem marca br. znika trasa Oslo-Szczecin, zaniepokoiły internautów. Spore grono woli bowiem usługi norweskiego przewoźnika niż konkurencji z Polski czy Węgier. I mimo że z portu lotniczego w Goleniowe wciąż można sie dostać pod stolicę kraju fiordów dzięki budżetowym liniom Wizz Air (dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty), wielu pasażerów ubolewa z powodu rzekomego skasowania lotów Norwegiana m.in. dlatego, że rejsy kończyły się na lotnisku Gardermoen, a nie Torp – większym i znacznie bliżej Oslo. Loty na tej trasie również do tej pory odbywały się we wtorki i soboty.
Norwegian ogłosił ostatnio rezygnację z mniej rentownych połączeń i zlikwidowanie kilku baz na całym świecie. W oświadczeniu znalazły się np. Majorka i Teneryfa, a zabrakło goleniowskiego lotniska. Przewoźnik nie sprecyzował jednak jeszcze kilkunastu zapowiedzianych tras do kasacji. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że komunikat o szczecińskiej destynacji dopiero sie pojawi.
Według informacji rzecznika prasowego lotniska im. NSZZ Solidarność w Goleniowie, Krzysztofa Domagalskiego, port lotniczy skontaktował się już z liniami Norwegian w sprawie przyszłości trasy do Oslo-Gardermoen. Redakcja MojejNorwegii również czeka na odpowiedź z biura prasowego norweskiego przewoźnika.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
dawidk
dawidk 27-01-2019 19:43

Połączenie z Poznaniem mogliby przywrócić

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Andrzej Gluszak
Andrzej Gluszak 22-01-2019 12:09

Fajnie by było żeby otworzyli nową trasę z Wrocławiem

18
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

Byłaby to wielka szkoda dla wszystkich podróżujących z przesiadkami z takich miast jak np Trondheim do Szczecina. Ci z Oslo i okolic maja WizzAir, chociaż i tutaj pewnie ceny wzrosną.

12
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas