Kalendarz

Kalendarz 2021   PROMOCJA: 2 w cenie 1

Kalendarz 2021
PROMOCJA: 2 w cenie 1
Kup kalendarz
Transport i komunikacja

Przepis na sukces: tanie linie i Polska. Wymarzony sezon lotniska Torp

Monika Pianowska

10 stycznia 2019 14:00

Udostępnij
na Facebooku
6

Najwięcej pojedynczych lotów odnotowano na trasie Oslo Sandefjord-Kraków. MN

W ubiegłym roku lotnisko Torp Sandefjord pod Oslo obsłużyło w sumie 2 082 116 pasażerów, najwięcej w historii – chwali się port lotniczy w komunikacie prasowym z 9 stycznia. Dzięki rekordowemu wynikowi Torp umocnił swoją pozycję jako trzecie norweskie lotnisko z najwyższą frekwencją lotów za granicę.
W ogromnej mierze do sukcesu przyczynili sie podróżni przemieszczający się między Sandefjord a... trzema polskimi destynacjami. Wśród połączeń dominowały te z portami lotniczymi Kraków-Katowice, Gdańsk i Warszawa.
Reklama

Nie tylko dzięki polskim pasażerom

Szefowie lotniska Torp mają powody do zadowolenia: jeszcze nigdy przedtem z jego usług nie skorzystało tylu pasażerów, co w 2018 roku. Jeśli chodzi o same trasy poza granice Norwegii, do i z Sandefjord poleciało 1 732 723 osób, co stanowi wzrost o 8,5 proc. w porównaniu z 2017. Bardziej oblegane w kraju fiordów okazały się tylko stołeczne Gardermoen i Bergen Flesland.
O historycznym sezonie nie byłoby mowy, gdyby nie polski rynek, który w minionym roku w przypadku lotniska w Vestfold odegrał znacznie większą rolę niż nawet połączenia krajowe. Kluczowe w 2018 okazały się trasy do Polski: z Torp dzięki budżetowym liniom Wizz Air i Ryanair – które zresztą pokrywają tam 2/3 ruchu – można dostać się do kilku polskich miast, m.in. Poznania, Lublina, Szczecina i Wrocławia, ale w pierwszej trójce tych z najlepszą frekwencją znalazły się loty między Torp Sandefjord a Katowicami/Krakowem, Gdańskiem oraz Warszawą. Jak zauważają szefowie lotniska, również za sprawą zainteresowania ze strony norweskich turystów.
Wciagu ubiegłych dwunastu miesięcy z Torp latano często także do Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii – kolejne miejsca poza podium zajęły Alicante,  Amsterdam  i Manchester. Z kolei poza budżetowymi przewoźnikami swoją cegiełkę do sukcesu portu lotniczego pod Oslo dołożyły rodzime linie Norwegian.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
boj fra oszlo

11-01-2019 10:23

wolanski napisał:
U Polaka z ryja widac że to przemytnik oszust więc się nie dziw że cię trzepali, trzebylo się umyć to byś ich zmyliła bo nas biorą na węch. Ps ile kary dostałaś za nadbagaż % i fajek??

...ale tutaj dowaliłeś
...i jakie prawdziwe
...fakt 1 na 10 to niezły skunks...

Osloman

10-01-2019 21:35

Gdyby nie zamkniecie lotniska Rygge to rekordu by niebylo. Wielka szkoda Rygge bo ladniejsze i lepsza lokalizacja.

Grzegorz Janikowski

10-01-2019 20:47

Mam 30 minut do ww. lotniska więc dla mnie mega OKI I BRA !!!

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram