Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Złe wieści dla zawodowych kierowców. Firmy bojkotują zagraniczne dostawy Transport i komunikacja
Maja Zych 17 stycznia 2019
12:28

Złe wieści dla zawodowych kierowców. Firmy bojkotują zagraniczne dostawy

14
Skomentuj
Największym zarzutem wobec zagranicznych kierowców jest brak doświadczenia na norweskich drogach i nieodpowiednie ogumienie. pxhere.com / CC0 Public Domain
Przedsiębiorcy z północnej Norwegii mówią „dość” wypadkom z udziałem zagranicznych kierowców samochodów ciężarowych, którzy nie radzą sobie z jazdą w trudnych zimowych warunkach. W ramach protestu coraz więcej firm ogłasza, że nie będzie przyjmować produktów od dostawców spoza kraju –  liczą, że ten rodzaj bojkotu nie tylko poprawi bezpieczeństwo na drogach, ale też wpłynie na zmianę postawy firm transportowych, które często nie biorą na poważnie wyzwań związanych z jazdą po oblodzonych drogach.
Informacje o decyzji spotkały się z ogromnym poparciem tysięcy norweskich internautów, którzy zachęcają inne firmy do pójścia w ślady pomysłodawców.
Reklama

Stop wypadkom

Protest przeciwko niebezpiecznym zdarzeniom na norweskich drogach rozpoczęła kawiarnia Kaffemestern z Tromsø, ogłaszając 9 stycznia, że od tej pory wszystkie produkty i maszyny potrzebne w ich działalności będą dostarczane wyłącznie przez firmy z Norwegii. Powodem ma być brak doświadczenia zagranicznych dostawców oraz coraz częstsze lekceważenie trudnych zimowych warunków, co prowadzi do licznych niebezpiecznych sytuacji na drogach. Do protestu szybko zaczęli dołączać się inni przedsiębiorcy, którzy również nie zgadzają się z tym, co każdego roku dzieje się na północy Norwegii. Firmy uczestniczące w proteście podkreślają, że wiąże się to dla nich ze wzrostem kosztów, ale ważniejsze jest dla nich to, aby „przez ich wybór drogi były trochę bezpieczniejsze”.

Kiedy jadę naszym samochodem osobowym lub dostawczym, serce podchodzi mi do gardła. Każdej zimy boimy się, co może się stać.

Bodźcem do rozpoczęcia bojkotu był m.in. wypadek na trasie E8 w Balsfjord w Troms, w którym 22-letni Norweg Charlie Dan Lind odniósł poważne obrażenia i walczy o życie w szpitalu. Sprawcą był kierowca z firmy zarejestrowanej w Europie Wschodniej, poruszający się samochodem ciężarowym bez odpowiednio przystosowanych opon.

Ogromne poparcie Norwegów

Posty na Facebooku, w których m.in. kawiarnia Kaffemesteren czy restauracja Lofotmat poinformowały, że rezygnują z dostaw zagranicznych firm, spotkały się z ogromnym poparciem internautów. Zdecydowana większość podziela zdanie właścicieli lokali, którzy uważają, że korzystanie z norweskich przedsiębiorstw transportowych, doświadczonych i dobrze przygotowanych do warunków na północnych drogach, może znacznie poprawić bezpieczeństwo.

Częstsze kontrole na drogach

Coraz większa liczba wypadków na drogach zmusiła do reakcji także Ministra Transportu Jona Georga Dale, który poprosił Państwowy Zarząd Dróg oraz Służby Celne o wzmożenie kontroli samochodów ciężarowych w północnej Norwegii. W najbliższym czasie częściej sprawdzane będzie m.in. ogumienie i łańcuchy na kołach.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
czesio. oj tam nazwisko...
czesio. oj tam nazwisko... 24-01-2019 21:26

bojfraoszlo napisał:
...ciekaw jestem na jakiej podstawie twierdzisz ,ze to byli Norwegowie(wszystkie 5 aut)
...przeciez byla sniezyca i huragan ...


Czepiasz się

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Oyamaatom
Oyamaatom 24-01-2019 11:06

Znajomy Afgańczyk chciał otworzyć sklep w centrum handlowym.odpowiedzieli mu że -Tylko dla Norwegów?!

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 21-01-2019 12:37

...ciekaw jestem na jakiej podstawie twierdzisz ,ze to byli Norwegowie(wszystkie 5 aut)
...przeciez byla sniezyca i huragan ...

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
uauuauau
uauuauau 21-01-2019 11:02

gadanie mnie na Haukelii w sniezycy lodzie i malym huraganie mijalo z 5 takich idiotow norweskich zrzucajac wszysko na osobowke a droga jak zawsze lodowa....i dodam ze nie jestem nie dzielnym kierowca przejechalem ponad 1 mil km....

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
sobek22
sobek22 18-01-2019 14:24
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
Kamil Przybył
Kamil Przybył 17-01-2019 18:22

Bardzo mądre podejście. Oni wspierają swoich, my Polacy też powinniśmy korzystać z Polskich firm np. tankować tylko na Lotos lub Orlen itp.

28
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Harry Angel
Harry Angel 17-01-2019 14:54

Aż dzie bierze, że Norwegowie nie chcą się odnieść do narastającej liczby najcięższych przestępstw dokonywanych przez „inżynierów i lekarzy” z Bliskiego wschodu. Tutaj już różnorodność gwałtów i morderstw nie przeszkadza??

44
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Paweł Z.
Paweł Z. 17-01-2019 14:18

Rasistowski podejscie. Przeciez różnorodność to to o co walczycie w tym lewackim kraju.

23
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas