Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zarząd Dróg idzie z duchem czasu. Będzie można przerejestrować auto przez internet Transport i komunikacja
Monika Pianowska 11 czerwca 2018
11:16

Zarząd Dróg idzie z duchem czasu. Będzie można przerejestrować auto przez internet

2
Skomentuj
40-letni system Autosys doczekał się zmian, na których powinni skorzystać kierowcy oraz dealerzy samochodów. MN
Zmiana właściciela i przerejestrowanie pojazdu w Norwegii stanie się prostsze dzięki uaktualnieniom w systemie Autosys. Od teraz większość czynności związanych np. z powtórną rejestracją auta w kraju fiordów będzie można wykonać przez internet – bez konieczności wizyty w placówce Państwowego Zarządu Dróg (Statens vegvesen) i umawiania wizyty z urzędnikiem.
Jako sztandarową innowację pomysłodawcy odświeżenia 40-letniego systemu – Statens vegvesen i Ministerstwo Transportu – przedstawiają usunięcie wymogu dostarczania odpowiednim organom drugiej części dowodu rejestracyjnego (vognkortets del 2). Jak zapowiadają, system czekają nowe ulepszenia.
Reklama

Koniec z papierologią

Do tej pory po zakupie używanego pojazdu w Norwegii należało dostarczyć stos dokumentów do wybranego punktu Zarządu Dróg. W placówce poprzedni lub nowy właściciel auta musiał złożyć m.in. drugą część dowodu rejestracyjnego, opcjonalnie w zestawie lub zamiennie z dowodem sprzedaży. Ponadto w ciągu trzech dni od dokonania transakcji trzeba było się zatroszczyć o przekazanie Statens vegvesen meldunku o zmianie właściciela.

Odmłodzony Autosys ma jednak już niebawem odciążyć kierowców z części papierologii dzięki możliwości przekazania wymienionych dokumentów drogą elektroniczną.
W początkowej fazie z nowych opcji Autosys będzie mogło korzystać około 7 tysięcy użytkowników pojazdów oraz 3 tysiące autoryzowanych dealerów samochodów. Według Ministra Transportu Ketila Solvik-Olsena cyfryzacja tych procesów nie tylko ułatwi życie konsumentom i właścicielom salonów motoryzacyjnych, lecz także pozwoli zaoszczędzić im oraz władzom łącznie około 1,6 miliarda koron.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Janusz Niedzwiad
Janusz Niedzwiad 11-06-2018 17:21

Od konca 2016 można salgsmelding zgłaszać elektronicznie również opłatę uiścić i wydrukować dowód tymczasowy .Czesc 1 i 2 przychodzi poczta do 5 ciu dni.

9
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
G G
G G 11-06-2018 14:51

Coś wam się pochszaniło bo salgsmelding już jakiś czas idzie zrobić elektronicznie , a czasy gonienia z vognkort del 2 do SV już dawno minęły

15
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas