Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wyższe mandaty i punkty karne: za rozmowę przez telefon będzie można stracić „prawko” Transport i komunikacja
Maja Zych 02 stycznia 2019
13:10

Wyższe mandaty i punkty karne: za rozmowę przez telefon będzie można stracić „prawko”

1
Skomentuj
Jeszcze do końca 2018 roku za rozmowę przez telefon podczas jazdy kierowcom groziła jedynie kara finansowa. pxhere.com / CC0 Public Domain
Od 1 stycznia 2019 roku policja będzie surowiej karać kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z telefonów komórkowych. Oprócz wyższej kwoty mandatu grożą im także 2 punkty karne lub – w przypadku osób z niewielkim stażem – aż 4 punkty.
Zmiany oznaczają, że kierowcy, którzy posiadają już na koncie pewną pulę punktów, mogą stracić prawo jazdy, jeśli przekroczą dozwolony przez prawo limit.
Reklama

Będą wlepiać punkty karne

Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na korzystaniu z telefonu podczas jazdy, zostaną od tego roku ukarani mandatem w wysokości 1700 koron. Podwyżka kary w stosunku do zeszłego roku jest niewielka, bo wynosi zaledwie 50 koron, jednak nieostrożnych właścicieli prawa jazdy odstraszyć może widmo punktów karnych – za to przewinienie policjanci do konta kierowcy dopiszą 2 punkty.

Świeżo upieczeni kierowcy z prawem jazdy kategorii B, którzy przechodzą jeszcze 2-letni okres próbny, powinni się mieć mocno na baczności. Policja szczególnie zwraca uwagę na przewinienia popełniane przez niedoświadczonych kierowców, dlatego każde wykroczenie nowicjusza jest karane podwójną liczbą punktów karnych. W przypadku korzystania z telefonu podczas jazdy grożą im więc aż 4 punkty.

Punkty karne się kumulują. Jeśli podczas kontroli policja wykaże, że kierowca za jednym razem złamał kilka przepisów, dostanie on punkty karne za wszystkie pogwałcone wówczas przez siebie zasady ruchu drogowego. Jeśli kierowca uzbiera osiem punktów karnych w ciągu trzech lat, to prawo jazdy zostanie mu odebrane na okres sześciu miesięcy.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
A G
A G 04-01-2019 11:21

Bardzo dobrze.

Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas