Raport Twoich kredytów

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Pobierz
Transport i komunikacja

Wizz Air wprowadza obowiązkowe szczepienia: „Odgrywają kluczową rolę”

Emil Bogumił

07 września 2021 09:26

Udostępnij
na Facebooku
14

Alternatywą mogą być często wykonywane testy PCR. fot. materiały prasowe Wizz Air

Linie lotnicze Wizz Air poinformowały o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień dla personelu pokładowego. W szczególnych przypadkach mogą je zastąpić regularne testy PCR. Zmiany wejdą w życie jeszcze w 2021 roku.
Reklama
Sprawę skomentował prezes Wizz Air József Váradi. Zwrócił uwagę, że priorytetem przewoźnika jest zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników. – Mamy obowiązek chronić załogę i pasażerów na pokładzie poprzez łagodzenie ryzyka COVID-19, a szczepienia odgrywają w tym kluczową rolę – czytamy w komunikacie Wizz Air.
W czerwcu Wizz Air ogłosił ograniczenie krajowej siatki połączeń w Norwegii.

W czerwcu Wizz Air ogłosił ograniczenie krajowej siatki połączeń w Norwegii. Fot. MN

Tanie linie zwróciły także uwagę, że szczepienie na COVID-19 coraz częściej pojawia się w krajowych regulacjach. – Ponieważ rządy coraz częściej wymagają dowodów szczepień dla załóg, w ramach krajowych wymogów wjazdowych, znaczenie załóg zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest kluczowe – motywuje decyzję o szczepieniach Wizz Air.
Zmiany dotyczące personelu Wizz Air wejdą w życie pierwszego grudnia 2021 roku. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się linie mniej znane w Polsce i Norwegii. W czerwcu obowiązek szczepień dla personelu wprowadził Cathay Pacific. Podobne regulacje dotyczą także pracowników United Airlines.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Konfederacja przekonuje na Twiterze, że Szwecja lepiej radzi sobie z koronawirusem niż Izrael, mimo że nie stosuje obostrzeń i nie prowadzi masowych szczepień. Dane pokazują, że sytuacja epidemiologiczna w Szwecji jest lepsza - ale informacja o braku masowych szczepień nie jest prawdą.

Wygląda na to, że lepiej z koronawirusem [niż Izrael] poradziła sobie np. Szwecja, bez polityki lockdownów, maseczek i tak masowych szczepień" - czytamy we wpisie. "Ale o niej niestety główne media po dziś dzień nie chcą za wiele mówić..." - napisała Konfederacja.

Niektórzy internauci od razu zauważali, że twierdzenie o braku "tak masowych szczepień" w Szwecji nie jest do końca trafne. "70% to nie są masowe szczepienia?"; "Nie wiem kto jest autorem tego tweeta ale na pewno nie czytał żadnych danych ze Szwecji w ciągu ostatniego roku"; "Szwecja ma obecnie zaszczepione 70% populacji wiec tez zastosowali masowe szczepienia"

Tępotę zawsze przeraża wszystko co nowe....w tym szczepionki....

Jan Wężyk

08-09-2021 03:29

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Megip

07-09-2021 22:47

robi.carlos napisał:
Powiedz tylko co co ma wspólnego z tym foliarstwo?
Większość ludzi nie jest przeciwna szczepieniom, itd. Ale jest przeciwna konkretnie tej szczepionce która powstała rzekomo w 6 miesięcy, a także segregacji i odbieraniu ludziom wolności. Myślisz, że jak się zaszczepisz to będziesz miał spokój? Żebyś się nie zdziwił za jakiś czas, jak obudzisz się z ręką w nocniku.


Nawet jak się zaszczepiłeś, ale jesteś przeciwko paszportom i segregacji, to też jesteś antyszczepionkowcem i do tego foliarzem...

Megip

07-09-2021 22:46

Płaskoziemcy i antydarwiniści! Banujecie naukę...
Talibowie zakazują szczepionki przeciw Covid w Paktii, może jedźcie do Afganistanu, i tam się wymądrzajcie. Tu jesteście zbędni...

55555555 55555555

07-09-2021 20:48

A potem trzecia dawka...czwarta...a to inna szczepionka... a potem to.. chip ... "No ale to dla waszego dobra robimy"... Gwarantuje wam "szczepionkowcy" że odmowa wzięcia trzeciej dawki zakończy się odebraniem wam waszego ukochanego Certyfikatu Poddaństwa ...- Løp og kjøp, første mann til mølla....heheh

Foliarz

07-09-2021 16:53

Tych zaszczepionych może być tak niewielu, że liniom lotniczym nie będzie opłacało się puszczać z nimi samolotu

robi.carlos

07-09-2021 16:46

Pogadamy za jakiś czas...

Tomasz Tomasz

07-09-2021 16:35

Oby linie lotniczne obsługiwały tylko osoby zaszczepione. Może w końcu to zachęci to szczepień antyszczepionkowców.

robi.carlos

3 godziny temu

Powiedz tylko co co ma wspólnego z tym foliarstwo?
Większość ludzi nie jest przeciwna szczepieniom, itd. Ale jest przeciwna konkretnie tej szczepionce która powstała rzekomo w 6 miesięcy, a także segregacji i odbieraniu ludziom wolności. Myślisz, że jak się zaszczepisz to będziesz miał spokój? Żebyś się nie zdziwił za jakiś czas, jak obudzisz się z ręką w nocniku.

powstała w 6 miesięcy....
doinformuj się najpierw, prace nad tego typu szczepionkami trwają od dekad, teraz przyszedł wirus, firmy dostały gigantyczne fundusze na przyspieszenie i jak najszybsze opracowanie. Gratuluje światopoglądu i wiedzy czerpanej z filmików youtuba.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram