Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Ubezpieczenie samochodu

w Norwegii

Wyceń bezpłatnie
Transport i komunikacja

W ślad za Polską i Finlandią: Norwegia nie chce u siebie aut z rosyjskimi tablicami

Monika Pianowska

22 września 2023 09:02

Udostępnij
na Facebooku
6
W ślad za Polską i Finlandią: Norwegia nie chce u siebie aut z rosyjskimi tablicami

Ostatnim jak dotąd krajem, który powiedział „nie” rosyjskim samochodom, jest Polska. stock.adobe.com/licencja standardowa

Unia Europejska stworzyła nowy przewodnik po zasadach dotyczących sankcji wobec Rosji, co doprowadziło m.in. do zaostrzenia przez kilka krajów przepisów dotyczących przekraczania granicy rosyjskimi samochodami.
Teraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych pracuje nad nowymi przepisami ograniczającymi używanie w Norwegii aut zarejestrowanych w Rosji. – Podobnie jak Finlandia, Norwegia wprowadzi ograniczenia we wwozie i użytkowaniu samochodów zarejestrowanych w Rosji – pisze sekretarz stanu Eivind Vad Petersson do NRK.

Wokół Bałtyku zapadła decyzja

Ostatnim jak dotąd krajem, który powiedział „nie” rosyjskim samochodom, jest Polska. – To nowy element w sankcjach wobec Rosji i jej obywateli w wyniku brutalnej wojny na Ukrainie – mówi Minister Spraw Wewnętrznych RP Mariusz Kamiński.
W ślad za krajami bałtyckimi w ubiegłym tygodniu dokonała tego również Finlandia. Norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że Norwegia prowadzi w tej sprawie z nordyckim sąsiadem ścisły dialog .
Granica z Norwegią jest jedną z niewielu, którą Rosjanie mogą przekroczyć na podstawie wizy turystycznej, a wielu z nich udaje się do Europy przez Finnmark.

Granica z Norwegią jest jedną z niewielu, którą Rosjanie mogą przekroczyć na podstawie wizy turystycznej, a wielu z nich udaje się do Europy przez Finnmark.Źródło: stock.adobe.com/licencja standardowa

Wrócą z konkretami

Granica z Norwegią jest jedną z niewielu, którą Rosjanie mogą przekroczyć na podstawie wizy turystycznej, a wielu z nich udaje się do Europy przez Finnmark.
Norwegia dotychczas zakazała importu, zakupu lub transferu, ale zezwoliła na tymczasowe użytkowanie samochodów z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi. – Szybko wrócimy z bardziej konkretnymi informacjami na temat zmian w norweskich przepisach wjazdowych – obiecuje Eivind Vad Petersson w imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Źródła: NTB, Nettavisen, NRK
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Wladman

24-09-2023 11:52

Calkowicie sie zgadzam,jestem ukraincem polskiego pochodzenia z pod Lwowa,przed wojna mieszkalem pod Kijowe,i na wlasne oczy widzialem i odczulem bratski narod i kiedy rakiety padali na glowe ,ja dzwonilem do kolegi do rosji a on mi mowil ze nieprawda bo putin nas wyzwalia od nasizmu,no a ludzie ginom bo nie chce poddatsie welkej rosji,ot jakos tak.ONI WSZYSCY WINNI ZA PUTINA!!!!!Szybko zapomieliscie kto zabil prezydenta Kaczynskiego,niestety.....Bron Boze was poznac to co my poznali,i powiem tak ja tutaj bo doma wojna a nie dla zarobku,jak by sie skonczyla jutro to jutro bym wrocil dodomu,rosjanin dla mnie teraz ja faszystowiec w czasie 2 Wojny swiatowej,sorry za emocje

Rafik71

22-09-2023 21:16

....Jak zwykle wojnę wywołali politycy dla swoich interesów a cierpią zwykli cywile....

Ci zwykli cierpiacy cywile uwazaja sie za lepszych od innych bo sa przeciez obywatelami ...mocarstwa atomowego ...to zepsuty narod ktoremu od malego sie wciska do glowy ze sa lepsi od innych ,gdyby chcieli juz dawno by nie bylo Putina ....

Myśliwy

22-09-2023 11:37

bartekrupa@op.pl napisał:
Ci tak \"cierpiący\" cywile zwożą tonami łupy z Ukrainy i klaskają uszami jak widzą \"sukcesy\" armii czerwonej pacyfikujących innych niewinnych cywilów z \"brackiego naroda\" ku chwale i potędze ruskiego \"imperium\" . Gdyby ci ludzie mieli przyzwoitość już dawno wywołaliby rewolucję w Rosji a tak latami hodowali mafijne państwo. Rosja to stan umysłu.
Co ma wspólnego mieszkaniec przygraniczny ,który wojnę widział jedynie w tv z tą hordą rzołdakow z łapanki nie tylko z Rosji ale i najemników, którzy robią te wszystkie bestialstwa. Jedynie narodowość
Rosyjską. Nic więcej. Blokowanie granicy ma na celu doprowadzić zwykłych cywili do wywołania wojny domowej w Rosji aby wymienić władze- nic pozatym
A ludzie będą tylko narzędziem do tej rozpierduchy
I będą cierpieć kolejny raz.

Bartek Krupa

22-09-2023 10:25

Ci tak "cierpiący" cywile zwożą tonami łupy z Ukrainy i klaskają uszami jak widzą "sukcesy" armii czerwonej pacyfikujących innych niewinnych cywilów z "brackiego naroda" ku chwale i potędze ruskiego "imperium" . Gdyby ci ludzie mieli przyzwoitość już dawno wywołaliby rewolucję w Rosji a tak latami hodowali mafijne państwo. Rosja to stan umysłu.

Myśliwy

22-09-2023 09:49

Jak zwykle wojnę wywołali politycy dla swoich interesów a cierpią zwykli cywile

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok