Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Uwaga pasażerowie: od przyszłego miesiąca drożeją bilety w Hordaland Transport i komunikacja
Monika Pianowska 24 stycznia 2018
14:29

Uwaga pasażerowie: od przyszłego miesiąca drożeją bilety w Hordaland

2
Skomentuj
W Hordaland korzystanie z aplikacji Skyss-appen przestanie się opłacać ze względu na brak zniżek na bilety. MN
Od 1 lutego wzrosną koszty przejazdów komunikacją miejską w Hordaland. Informację o nowych cenach biletów opublikował 22 stycznia przewoźnik Skyss, odpowiedzialny za transport publiczny w całym okręgu.
Znikną zniżki, a na taryfy ulgowe wciąż będą mogli liczyć tylko najmłodsi mieszkańcy regionu. Ile trzeba będzie zapłacić za bilety w całym okręgu? Informujemy poniżej.
Reklama

Zmiany, które nie zachęcają

Od początku przyszłego miesiąca największych zmian w cenach mieszkańcy Hordaland mogą się spodziewać w przypadku biletów autobusowych, tramwajowych oraz na promy do Askøy.

Do tej pory na powyższe pojedyncze przejazdy obowiązywała 17-procentowa zniżka, jeśli pasażer dokonywał zakupu za pośrednictwem aplikacji mobilnej Skyss-appen lub karty Skysskort. Od 1 lutego zostanie ona jednak wycofana.
Wzrośnie także cena biletów okresowych dla dorosłych, studentów i seniorów. Podwyżka wyniesie 3,5 proc., natomiast o 2,5 procent podrożeją podróże poza 2 strefę. Oprócz biletów okresowych dla dzieci nie ulegną podwyżce ceny biletów dobowych oraz za bilet młodzieżowy.
Cennik biletów Skyss za przejazdy w Hordaland od lutego 2018.
Cennik biletów Skyss za przejazdy w Hordaland od lutego 2018. screenshot/skyss/https://www.skyss.no/Verdt-a-vite/Nytt-fra-Skyss/prisjusteringar-fra-1.-februar/
Pełna tabela z cennikiem Skyss obowiązującym od lutego dostępna na stronie przewoźnika.

Hordaland nie idzie z duchem czasu

Chociaż to władze Hordaland podjęły decyzję o podwyżce cen np. za jazdę autobusem w Bergen, gromy ze strony pasażerów posypały się właśnie na przedsiębiorstwo. Przedstawicielom większości norweskich gmin zależy na tym, aby – jak twierdzą – dla dobra środowiska szczególnie mieszkańcy większych miast przesiadali się z samochodów do środków komunikacji publicznej.
Zamawiają autobusy elektryczne, modernizują infrastrukturę, ulepszają połączenia miejskie. Ponadto regularnie zostają podnoszone opłaty bramkowe (bompenger) lub w sytuacjach podwyższonego poziomu zanieczyszczenia powietrza, np. w Bergen gmina wprowadza tzw. „jazdę na daty”. Na ulgi mogą za to liczyć właściciele aut hybrydowych lub bezemisyjnych, elektrycznych.

Chociaż w Hordaland podwyżki cen biletów za transport publiczny mogą się wydawać niewielkie, ich wprowadzenie raczej nie wpłynie zachęcająco na potencjalnych pasażerów. Dziwić może również fakt, że w dobie digitalizacji usług w Norwegii władze okręgu wycofują się ze zniżek dla użytkowników aplikacji mobilnych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
ad wolanski
ad wolanski 25-01-2018 13:44

jeszcze trzeba kolejny raz podnieść opłaty za przejazd przez bramki...

5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Eldur Sevarsson
Eldur Sevarsson 24-01-2018 16:55

Norwegia za wszelka cenę stara się udowodnić- Gdzie kończy się sens i logika zaczyna się Norwegia....

16
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Nowy kalkulator kredytowy - oblicz ratę i koszty

Nowy kalkulator kredytowy - oblicz ratę i koszty

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas