Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Uwaga, niebezpiecznie na drogach na południu. W weekend będzie podobnie Transport i komunikacja
Monika Pianowska 07 grudnia 2018
10:00

Uwaga, niebezpiecznie na drogach na południu. W weekend będzie podobnie

Skomentuj
Często na ośnieżonych drogach to kierowcy stanowią dla siebie największe zagrożenie. cc-by-sa/2.0 - © Kenneth Allen - geograph.org.uk/p/293162
W nocy z 6 na 7 grudnia z powodu opadów śniegu i temperatury zbliżonej do zera na drogach w kilku norweskich okręgach zapanował chaos. Szczególnie dużo pracy miała policja w Buskerud, Telemark i Vestfold, pracownicy posterunku Sør-Øst odnotowali ok. 30 wypadków. Chociaż żaden z nich nie należał do poważnych, wiele wiązało się z niefrasobliwością kierowców, którzy nie zdążyli wymienić opon na zimowe.
W związku z najbliższymi prognozami pogody, zapowiadającymi kolejne dni ze stosunkowo niskimi temperaturami i opadami śniegu oraz deszczu, Centrum Zarządzania Ruchem Drogowym apeluje ponadto o ostrożność za kółkiem do kierowców z Østfold, Oslo, Akershus, Hedmark i Oppland wraz z tymi, którzy na sobotę i niedzielę wybierają się w góry.
Reklama

Niebezpieczna mieszanka

Norweski Instytut Meteorologiczny ostrzega, że jeszcze przez weekend na południu i południowym wschodzie kraju temperatury będą oscylowały wokół zera, pojawią się także opady, w związku z czym na drogach można się spodziewać zarówno kilku centymetrów śniegu, jak i błota pośniegowego i gołoledzi.
Takie warunki atmosferyczne w Norwegii to w grudniu normalna sytuacja, jednak problem może się dopiero pojawić, kiedy na ulice wciąż będą wyjeżdżać nieprzygotowane do poruszania się po nich auta, tzn. z oponami letnimi lub pozbawionymi łańcuchów. Z czwartku na piątek firmy ubezpieczeniowe otrzymały dwa razy więcej zgłoszeń o uszkodzonych w wypadkach samochodach niż przeciętnie. Najczęściej dochodziło do poślizgów, a wśród przyczyn – oprócz rzeczonego nieodpowiedniego ogumienia – wymienia się utrzymywanie zbyt małego dystansu pomiędzy jadącymi autami.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas