Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Uwaga na bardzo śliskie drogi. Dzień pod znakiem kolizji i wypadków Transport i komunikacja
Maja Zych 13 listopada 2019
12:47

Uwaga na bardzo śliskie drogi. Dzień pod znakiem kolizji i wypadków

Skomentuj
Przyczyną wielu wypadków w okresie jesienno-zimowym jest nieodpowiednie ogumienie. Adobe Stock / licencja standardowa / Ilya
Środowy poranek 13 listopada rozpoczął się dla wielu kierowców dużymi trudnościami związanymi ze śliską nawierzchnią. Już od wczesnych godzin na drogach w południowej części kraju doszło do serii kolizji i wypadków, które znacznie utrudniły mieszkańcom dojazdy do pracy czy szkoły.
Drogowcy radzą dlatego, aby zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność po zmroku. Pod żadnym pozorem nie wolno też wyruszać trasę na letnich oponach.

Seria wypadków

Sytuację w porannym ruchu utrudniały dziś przede wszystkim kolizje, do których dochodziło w wielu miejscach w Sør-Norge. Policja interweniowała wielokrotnie w związku ze stłuczkami, wypadkami oraz pojazdami, które wypadły z drogi – w wielu miejscach skutkowało to też dużymi utrudnieniami dla innych kierowców.

Trasa E6 w kierunku południowym została na parę godzin zamknięta między Oslo a Hamar ze względu na kolizję samochodu ciężarowego, który wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni. Do podobnego zdarzenia z udziałem tira doszło też na trasie FV 304 na wysokości Kvelde około godziny 7, gdzie pojazd wypadł z drogi i przewrócił się.  

O zdarzeniu poinformowała na swoim Twitterze policja z rejonu Sør-Øst:
Do wypadku doszło też między dwoma samochodami osobowymi przy lotnisku Rygge. Spowodowało to duże spowolnienie w ruchu, który odbywał się tylko jednym pasem. Na ten moment policja nie poinformowała o żadnych ofiarach porannych zdarzeń na drogach.

Potrzebna jest szczególna ostrożność

Ze względu na rosnącą liczbę zdarzeń na drogach funkcjonariusze apelują, aby zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do trudnych warunków. Warto też pamiętać, że przyczyną wielu wypadków w okresie jesienno-zimowym jest nieodpowiednie ogumienie. Kierowcy nie powinni dlatego ruszać w trasę, jeśli wciąż mają letnie opony lub bieżnik z nieodpowiednią głębokością. Jeśli warunki tego wymagają, należy też zastosować specjalne opony z kolcami – tzw. piggdekki – lub łańcuchy na koła, które przydadzą się w szczególności na górskich trasach.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas