Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Tańsza, wygodna i bez ograniczeń. Wspólna podróż doskonałą opcją powrotu do domu na święta Transport i komunikacja
Hanna Jelec 11 grudnia 2018
10:31

Tańsza, wygodna i bez ograniczeń. Wspólna podróż doskonałą opcją powrotu do domu na święta

Skomentuj
Wspólna podróż to korzyści obustronne: pasażerów omijają niewygodne dojazdy i czekanie na lotniskach, a kierowcy są w stanie zarobić i uniknąć samotnej jazdy. Fotolia/Royalty-Free
Kierowca, który podjedzie pod dom, sporo miejsca na walizki w bagażniku i podwózka pod same drzwi. To główne zalety wspólnej podróży wymieniane przez użytkowników Mojej Norwegii. Równie bezproblemowy jest sposób wyszukiwania przejazdu – wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na naszej stronie. Jeszcze 5 lat temu rejestrowano w niej 100 umówień dziennie. Dziś ofert i chętnych do wspólnej podróży jest kilkanaście razy więcej. Przypominamy, jak łatwo i sprawnie możecie zapewnić sobie wspólny przejazd, zwłaszcza kiedy większość z was wraca do domu na Boże Narodzenie.
Samolot i prom to najpopularniejsze sposoby na dostanie się do Polski na Święta. Nie wszystkim jednak uśmiecha się ograniczenie bagażowe czy wylot w środku nocy. Problematyczne i stosunkowo drogie bywają też same dojazdy: za dojazd na lotnisko czy terminal promowy często musimy zapłacić tyle samo, co za bilet zakupiony w korzystnej cenie. Dlatego coraz więcej mieszkających na stałe w Norwegii decyduje się na wspólną podróż samochodem. Kierowcy bez problemu są w stanie dogadać się z pasażerami w sprawie miejsca odbioru czy ilości bagażu, a wyszukanie chętnych do przejazdu jest dziecinnie łatwe: wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Mojej Norwegii.

Jesteś pasażerem? Zapoluj na okazję

Jeśli chcemy dojechać do Polski na Święta lub wrócić do Norwegii po grudniowej przerwie, wystarczy, że zajrzymy do wyszukiwarki wspólnych przejazdów.
Wyszukiwarka przejazdów jest intuicyjna - wystarczy, że wpiszemy interesujące nas miasta i datę wyjazdu.
Wyszukiwarka przejazdów jest intuicyjna - wystarczy, że wpiszemy interesujące nas miasta i datę wyjazdu. MN
Po wpisaniu interesujących nas miast i preferowanej daty na ekranie pojawi się lista ogłoszeń, które mogłyby spełnić nasze oczekiwania. Z ogłoszenia dowiemy się: kiedy, skąd, dokąd i o której odjeżdża dany użytkownik. Oprócz tego przeczytamy, jakim autem dysponuje kierowca i ile miejsc wolnych oferuje. Kierowcy często informują nawet o klimatyzacji w pojeździe czy możliwości palenia papierosów w aucie. Zalogowani użytkownicy łatwo skontaktują się z ogłoszeniodawcami, z którymi nierzadko można się dogadać w sprawie ewentualnej zmiany godziny wyjazdu czy ilości bagażu w pojeździe.
W serwisie do tej pory dodano ponad 3600 ogłoszeń. Aktualnie aktywnych jest ponad 130 propozycji, a wiele pojawi się jeszcze spontanicznie, przed samymi Świętami. Szansa na znalezienie przejazdu w korzystnej cenie jest więc naprawdę spora: opłaty dla kierowców są zwykle dużo niższe niż w przypadku kupowanych na krótko przed świętami biletów samolotowych czy promowych – zwłaszcza jeśli wcześniej nie polowaliśmy na bilety, a poszukiwania rozpoczynamy dopiero na chwilę przed 24 grudnia.

Oprócz tego w wyszukiwarce zdarzają się też… okazje. Wśród użytkowników nie brakuje historii o tym, jak za wspólną podróż zapłacili śmieszne kwoty – wielu kierowców chce bowiem po prostu zapewnić sobie towarzystwo podczas jazdy, a za przejazd kasuje jedynie symbolicznie.
Zdarza się, że kierowcy są gotowi przewieźć współpasażerów za symboliczną kwotę - chodzi im głównie o uniknięcie samotnej jazdy. Pełną listę ofert znajdziemy w wyszukiwarce.
Zdarza się, że kierowcy są gotowi przewieźć współpasażerów za symboliczną kwotę - chodzi im głównie o uniknięcie samotnej jazdy. Pełną listę ofert znajdziemy w wyszukiwarce.

Jesteś kierowcą? Dodaj ogłoszenie i zaoszczędź

Wspólna podróż pomiędzy Polską a Norwegią to korzyści obustronne: pasażerowie płacą mniej niż za bilety samolotowe i promowe, a kierowcy dzielą na kilka osób koszty paliwa, będąc przy tym w stanie nieco zarobić.

Należy pamiętać, że w wyszukiwarce ogłaszają się nie tylko profesjonalni przewoźnicy. Choć takich nie brakuje, o wspólnej podróży pisze też wiele osób prywatnych, które zamiast samotnej jazdy preferują towarzystwo nowopoznanych rodaków.

Ogłoszenia jako kierowca dodaje się szybko i bezproblemowo. Opcja „dodaj przejazd” widoczna w prawym górnym roku wyszukiwarki pozwala nam na dokładne określenie miasta wyjazdu, miejsca docelowego, daty, godziny, a także liczby wolnych miejsc w pojeździe. Możemy dodać także informacje o cenie, rodzaju auta, klimatyzacji i możliwości palenia w samochodzie. Oprócz wymaganego adresu email warto udostępnić swój numer telefonu – w ten sposób łatwiej dogadamy się z zainteresowanymi w sprawie ewentualnych zmian.
Wspólny przejazd to dobra okazja, by trochę zarobić. Ogłoszenie dodamy poprzez formularz widoczny na zdjęciu.
Wspólny przejazd to dobra okazja, by trochę zarobić. Ogłoszenie dodamy poprzez formularz widoczny na zdjęciu.
Ofert w okolicach Świąt nie brakuje. Przykładowo, za podróż 21 grudnia z Oslo do Wrocławia przez Szczecin, Gorzów i Zieloną Górę zapłacimy 600 koron. Za tę samą kwotę 22 grudnia możemy wyruszyć z Kjeller do Szczecina, a za 100 koron więcej dojedziemy z Oslo do Warszawy. Ze stolicy do Ustronia Morskiego dotrzemy w ten sam dzień za 400 koron. Podobnie wygląda cennik podróży z Sandviki do Lubina: 22 grudnia podróż będzie kosztować nas 500 koron. Powrót z Polski do Norwegii po Świętach kosztuje podobnie: 27 grudnia za podróż ze Szczecina do Oslo zapłacimy 400 koron, a ze Szczecina do Stavanger – 500 koron.

Jeśli więc wciąż zastanawiacie się, czy samotna podróż do Polski na Święta 2018 to dobry i bezpieczny pomysł, pomyślcie nad znalezieniem chętnych do przejazdu rodaków – skorzystacie na tym zarówno jako pasażerowie, jak i kierowcy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas