Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Statens vegvesen wprowadza zmiany w systemie Autopass. Tylko trzy, ale istotne Transport i komunikacja
Hanna Jelec 01 stycznia 2019
08:00

Statens vegvesen wprowadza zmiany w systemie Autopass. Tylko trzy, ale istotne

Skomentuj
Zmiany pozwolą ujednolicić przepisy obowiązujące w różnych okręgach płatnych przejazdów. Kjetil Ree [CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], from Wikimedia Commons
Norweski Państwowy Zarząd Dróg (Statens vegvesen) wprowadza trzy nowe regulacje w systemie Autopass. Zmiany są z pozoru niemal „kosmetyczne”, jednak Statens vegvesen tłumaczy, że ułatwią życie użytkownikom. Nowy system ma być jeszcze bardziej zintegrowany i intuicyjny.
Statens vegvesen zadecydował, że nowe regulacje wejdą w życie od 15 stycznia, a każdy z użytkowników systemu będzie miał prawo do odstąpienia od umowy.
Reklama

Nowy rok, nowe zasady

Pod koniec grudnia Państwowy Zarząd Dróg poinformował o oficjalnych zmianach w systemie Autopass. Kierowcy, którzy wybrali swobodne przejeżdżanie przez bramki, będą musieli zaakceptować trzy nowe regulacje: likwidację świateł przy bomstasjoner, tzw. „bramkach”, które użytkownicy wygodnego systemu Autopass przekraczają bez zatrzymania, a także wprowadzenie zintegrowanego, krajowego systemu umów oraz drobne zmiany dotyczące przetwarzania danych osobowych.

Autopass – zintegrowany system ułatwiający opłacanie przejazdów przez bramki (bomstasjoner). Specjalne urządzenie rejestruje każdy przejad. Aby je otrzymać, należy skontaktować się z miejscowym operatorem i zapłacić depozyt za sprzęt. Wszystko można zrobić przez Internet, a umowa dostępna jest w dwóch językach – norweskim i angielskim. W umowie należy podać numer konta bankowego, ponieważ opłaty są pobierane automatycznie.

Mniej skomplikowane zniżki

Statens vegvesen tłumaczy, że zmiana dotycząca sygnalizatorów świetlnych ma charakter „kosmetyczny” i wiąże się z obniżeniem kosztów utrzymania punktów poboru opłat.

Założenie dotyczące utworzenia jednej, głównej umowy i jednej, ogólnej faktury ma ułatwić życie użytkownikom. Jeszcze w 2018 zarejestrowani w systemie miewali problemy ze skorzystaniem z przysługujących im rabatów z powodu dość skomplikowanego systemu zniżkowego w niektórych częściach kraju. Statens vegvesen tłumaczy, że dzięki bardziej zintegrowanemu systemowi rabatowemu od 2019 r. będzie można korzystać ze zniżek na terenie całego kraju bez konieczności zgłaszania czegokolwiek w lokalnym oddziale Statens vegvesen.

Jaśniejsze przepisy

Zmiany dotyczące przetwarzania danych osobowych są niewielkie i wynikają z wymogów ustawy dotyczącej danych osobowych wprowadzonej 20 lipca 2018. Od 15 stycznia 2019 umowy dla posiadaczy Autopass będą jeszcze ściślej określać, jakie dane osobowe są przetwarzane przez Państwowy Zarząd Dróg w konkretnym celu, a także, jakie informacje mogą być przesyłane do innych instytucji.

Statens vegvesen podkreśla, że wprowadzane od 15 stycznia regulacje nie są skomplikowane ani problematyczne, a wszystkie zmiany mają na celu uproszczenie życia korzystającym z systemu Autopass. Każdy użytkownik ma prawo do niezaakceptowania nowych przepisów i odstąpienia od umowy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas