Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
„Remont” systemu zarządu dróg. Od dziś przez kilka dni nie zarejestrujemy auta nawet przez internet Transport i komunikacja
Monika Pianowska 25 kwietnia 2019
14:45

„Remont” systemu zarządu dróg. Od dziś przez kilka dni nie zarejestrujemy auta nawet przez internet

Skomentuj
W trosce o bezpieczeństwo właścicieli aut w kraju fiordów z końcem miesiąca zacznie obowiązywać wymóg okazania dokumentu tożsamości przy osobistym zgłoszeniu informacji o sprzedaży pojazdu (salgsmelding). MN
25 kwietnia większość stacji ruchu drogowego prowadzonych przez Państwowy Zarząd Dróg i Autostrad (Statens vegvesen) przestanie funkcjonować. Przez cztery kolejne dni, w związku z aktualizacją systemu za ich pośrednictwem i przez stronę internetową zarządu nie będzie się dało m.in. zarejestrować w Norwegii samochodu.
Po tym czasie natomiast w życie wejdą nowe zasady sprzedaży pojazdów. Od 29 kwietnia zgłaszając zmianę właściciela pojazdu, sprzedawca będzie musiał potwierdzić swoją tożsamość – zarówno na stronie internetowej, jak i osobiście – a podatek od przerejestrowania auta (omregistreringsavgift) będzie można uregulować jedynie przez internet.
Reklama

Będzie bezpiecznie i nowocześnie

Na okres między 25 a 28 kwietnia możliwość zgłoszenia sprzedaży pojazdu, kupna próbnych tablic, opłacenia podatku od przerejestrowania auta, jak również samego jego przerejestrowania bądź wyrejestrowania zostanie zawieszona. Zapowiedziana przerwa dotyczy zarówno stacji ruchu drogowego, jak i strony internetowej Statens vegvesen, a wynika z odświeżania systemu i przenoszenia 40-letniego rejestru pojazdów silnikowych (motorvognregister) do nowocześniejszej bazy. Po czterech dniach kierowcy będą się mogli spodziewać zmian.
W trosce o bezpieczeństwo właścicieli aut w kraju fiordów z końcem miesiąca zacznie obowiązywać wymóg okazania dokumentu tożsamości przy osobistym zgłoszeniu informacji o sprzedaży pojazdu (salgsmelding). Weryfikacja tożsamości sprzedawcy lub kupca będzie się odbywała także online – podczas logowania na vegvesen.no.
29 kwietnia zniknie też możliwość uiszczenia podatku od przerejestrowania pojazdu osobiście w stacji ruchu drogowego – takiej płatności będzie można dokonać jedynie na stronie internetowej Statens vegvesen. Rozwiązanie ma przyśpieszyć proces zmiany właściciela – po zapłaceniu omregistreringsavgift przez internet można bowiem wydrukować tymczasową kartę pojazdu i od razu korzystać z pojazdu.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas