Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Prawie 3,28 milionów pasażerów w sierpniu i 137 pilotów „przejętych” z Ryanaira. Norwegian znowu górą? Transport i komunikacja
Iga Jaruszewska 18 września 2017
08:00

Prawie 3,28 milionów pasażerów w sierpniu i 137 pilotów „przejętych” z Ryanaira. Norwegian znowu górą?

Skomentuj
Od początku roku z irlandzkich linii lotniczych Ryanair do Norwegiana przeszło 137 pilotów. MN
W pierwszym tygodniu września podano do wiadomości, że od początku roku z Ryanaira do Norwegiana przeszło prawie 140 pilotów. To jedna trzecia wszystkich pilotów, które norweskie linie zatrudniły w tym roku. W sierpniu odnotowano także wzrost liczby pasażerów – z Norwegianem poleciało… 3 279 525 osób.
Jak poinformował portal nettavisen.no, od początku roku z irlandzkich linii lotniczych Ryanair do Norwegiana przeszło 137 pilotów.

– Mogę potwierdzić, że w tym roku, jak do tej pory, blisko 140 pilotów przeszło z Ryanaira do Norwegiana, zarówno do nowej bazy w Dublinie, jak i do innych baz w Europie – powiedział w rozmowie z nettavisen.no Lasse Sandaker-Nielsen, dyrektor ds. komunikacji w Norwegian Air Shuttle.
Reklama

To jedna trzecia nowych pilotów

Zgodnie z informacjami podanymi na portalu, jak dotąd w tym roku, Norwegian zatrudnił około 400 pilotów. Oznacza to, że piloci, którzy przeszli z irlandzkich linii lotniczych, stanowią około jednej trzeciej wszystkich nowo zatrudnionych.

Sandaker-Nielsen nie jest zaskoczony faktem, że piloci Ryanaira chcą pracować w Norwegianie. Zapewnia, że norweskie linie proponują konkurencyjne warunki płacowe oraz, że osoby będące częścią koncernu mają wiele sposobności latania w różne części świata. Sandaker-Nielsen dodaje także, że: „zwłaszcza możliwość lotów na długie dystanse jest atrakcyjna dla wielu pilotów”.

Prawie 3,28 miliona pasażerów

Piloci „przejęci” z Ryanaira to jednak nie jedyna głośna ostatnio sprawa związana z norweskimi liniami. Jak poinformował w pierwszym tygodniu września portal e24.no, Norwegian odnotował w sierpniu wzrost ruchu pasażerskiego. W tym miesiącu linie przewiozły 3 279 525 milionów osób! Całkowita liczba osób latających z Norwegianem w sierpniu wzrosła o 407 603 pasażerów – czyli o 14 proc.– w porównaniu do roku ubiegłego.

Z pewnością była to dobra wiadomość dla norweskich linii lotniczych. Zwłaszcza że minione lato charakteryzowało się wielokrotnie odwołanymi lub opóźnionymi lotami i rozczarowującymi wynikami, co z kolei doprowadziło do spadku w akcjach Norwegiana.
Natomiast portal e24.no poinformował, że Norwegian nawiązuje współpracę z brytyjskimi liniami lotniczymi EasyJet. Dzięki temu klienci EasyJet będą mogli korzystać z długodystansowych lotów oferowanych przez Norwegiana. Ta nowa usługa będzie początkowo dostępna w przypadku wylotów z portu lotniczego Londyn-Gatwick, ale plan zakłada rozszerzenie kooperacji obu linii lotniczych również w innych głównych lotniskach w Europie.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas