Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Transport i komunikacja

Pierwsze utrudnienia i zamknięte przejazdy. Śnieg zaskoczył kierowców

Maja Zych

03 września 2019 10:38

Udostępnij
na Facebooku
Pierwsze utrudnienia i zamknięte przejazdy. Śnieg zaskoczył kierowców

W zeszłym roku pierwszy śnieg na Sognefjellet spadł jeszcze w sierpniu. Michael Gradwohl / Unsplash

Mimo że mieszkańcy kraju fiordów powoli godzą się z odejściem lata, wiele osób wciąż nie jest gotowych na norweską zimę, która w niektórych miejscach dała już o sobie znać. W nocy z poniedziałku na wtorek 3 września silne opady śniegu doprowadziły do zamknięcia drogi na Sognefjellet, która są najwyższym przejazdem górskim północnej Europy.

Spadła gruba warstwa śniegu

W nocy z 2 na 3 września pracownicy Państwowego Zarządu Dróg (Statens vegvesen) podjęli decyzję o zamknięciu przejazdu przez Sognefjellet, gdzie spadło przynajmniej kilka centymetrów śniegu.

– Jako że niewiele osób jeździ w tym czasie na zimowych oponach i jest zerowa widoczność, podjęliśmy decyzję o zamknięciu góry do odwołania – powiedział Tore Tysse z Centrali Ruchu w Bergen.

Trudne warunki utrzymywały się przez całą noc, jednak koło godziny 9 we wtorek trasa została ponownie otwarta dla ruchu. Meteorolodzy ostrzegają też, że w Norwegii w terenach górskich opady śniegu na początku września nie są niczym niezwykłym, dlatego kierowcy powinni przygotować się w najbliższym czasie na kolejne utrudnienia, a wybierając się w góry, pamiętać o zimowych oponach.
Gość
Wyślij
Facebook Messenger YouTube Instagram