Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Oslo walczy z nieuczciwymi kierowcami. Nowe technologie wykryją nieopłacone parkowanie Transport i komunikacja
Maja Zych 09 maja 2018
12:36

Oslo walczy z nieuczciwymi kierowcami. Nowe technologie wykryją nieopłacone parkowanie

1
Skomentuj
Nieopłacone parkowanie może słono kosztować kierowców z Oslo. MN
Na ulice Oslo wyjechał specjalny, wyposażony w dziesięć kamer, samochód, który wykonuje zdjęcia rejestracji zaparkowanych w mieście samochodów. Numery są następnie skanowane i analizowane w specjalnym systemie – dzięki tej technologii już w ciągu sekundy wiadomo, który kierowca nie zapłacił za postój.
Informacja jest natychmiast przesyłana do stróży miejskich, którzy podążają za samochodem na rowerach elektrycznych i wystawiają mandaty.
Reklama

Duże ułatwienie

Od niedawna stróże miejscy z Oslo mogą cieszyć się znacznym ułatwieniem w kwestii wykrywania nieopłaconego parkowania. Miasto zakupiło specjalny samochód wyposażony w skaner, który jest w stanie przy prędkości 50 km/h zarejestrować do 1500 tablic i natychmiast sprawdzić w bazie, czy kierowca uiścił należną opłatę. Informacje o nieprzepisowym parkowaniu od razu przekazywana jest do smartfonów stróży, którzy podążają za samochodem i w razie potrzeby wystawiają mandaty. Wkrótce miasto ma zakupić więcej pojazdów, które będą patrolować Oslo.

Szybsza i skuteczniejsza metoda

Władze Oslo zgromadziły w jednej bazie wszystkie numery rejestracyjne samochodów z wykupionym parkingiem dla mieszkańców (beboerparkering), a także kierowców, którzy opłacają parking „na godziny”. W mieście wymieniona została też większość parkometrów – obecnie w przypadku pobrania biletu lub przy płatności przez aplikację również konieczne jest podanie numerów auta. W ten sposób możliwe jest dużo skuteczniejsze i szybsze wykrywanie osób, które unikają opłat za pozostawienie samochodu na miejskich parkingach – analiza danych ze zdjęcia trwa nie więcej niż jedną sekundę.

– Mimo że dostajemy wiadomość o nieprzepisowym parkowaniu, sprawdzamy dwukrotnie, zanim wypiszemy mandat. Chodzi o to, żeby kontrole były równie dobrej lub lepszej jakości co wcześniej – mówi Henning Sletvold z Miejskiego Wydziału Środowiska (Bymiljøetat).

Najłatwiej zapłacić przez aplikację

Wszyscy, którzy chcą uniknąć mandatu za parkowanie, oprócz tradycyjnych parkometrów, mogą skorzystać z aplikacji Bil i Oslo. Dzięki niej można zapłacić za pomocą telefonu za czas faktycznego postoju bez żadnych dodatkowych opłat – bez problemu można też zastopować i przedłużyć czas parkowania. W przypadku nieuiszczenia opłaty kierowcom grozi mandat 900 koron.
W aplikacji można wybrać dokładny czas parkowania.
W aplikacji można wybrać dokładny czas parkowania. screenshot: Bil i Oslo
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Marian Paździoch
Marian Paździoch 09-05-2018 15:33

Niedługo będziemy chodzić z metrem w kieszeni. Od krawężnika 20 cm nie bliżej.

13
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas