Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Potwierdź swoje wykształcenie w Norwegii

Reklama

Transport i komunikacja

Nowa usługa planowania podróży w Norwegii. Drogowcy powiadomią o zamkniętych mostach i tunelach

Emil Bogumił

23 grudnia 2022 08:24

Udostępnij
na Facebooku
Nowa usługa planowania podróży w Norwegii. Drogowcy powiadomią o zamkniętych mostach i tunelach

Na zdjęciu: Tunel Eiksund, jeden z obiektów, których dotyczy subskrybcja informacji. Fot. Knut Opeide, Statens vegvesen

Zarząd Dróg Publicznych i Autostrad (Statens vegvesen) stworzył nową usługę dla kierowców. Użytkownicy norweskich dróg mogą otrzymać powiadomienie o utrudnieniach na trasie. Informacje dotyczące tuneli i mostów w kraju fiordów będą przesyłane SMS-em.
– Wiemy, że sprawdzone informacje o ruchu drogowym są ważne dla użytkowników dróg. Jeśli przejeżdżają przez most lub korzystają z tunelu w drodze do pracy, na zajęcia rekreacyjne albo jadąc do rodziny, to powiadomienie SMS może okazać się przydatne – komentuje dyrektorka ds. dróg Ingrid Dahl Hovland. – Jeśli ktoś zasubskrybuje nową usługę, to dostanie powiadomienie o zamknięciu lub otwarciu wybranych mostów i tuneli – precyzuje Hovland.

Skorzystanie z nowej usługi Statens Vegvesen jest bezpłatne. Daje możliwość otrzymywania informacji dotyczących 34 tuneli i 17 mostów w całej Norwegii. Użytkownicy mogą zasubskrybować wiadomości o dowolnej liczbie obiektów.

Łatwiejsza podróż po Norwegii

Powiadomienia SMS dostępne są po wysłaniu odpowiedniej wiadomości pod numer 2282. Kod opisujące wybrane mosty i tunele dostępne są na stronie internetowej www.vegvesen.no/smsvarsling. – Usługa obejmuje wszystko, od tunelu Oslofjord na wschodzie, mostu Varodd na południu, mostu Sotra na zachodzie, po tunel Skarvberg na północy – informuje Statens vegvesen. Zarząd Dróg Publicznych i Autostrad już wcześniej oferował kierowcom podobne usługi. Jako pierwsi powiadomienia SMS otrzymywali użytkownicy dróg przejeżdżający przez przełęcze. Drogowcy wysyłali także informacje o wprowadzeniu jazdy w kolumnie na odcinkach górskich.
Kierowcy otrzymają powiadomienie, jeśli wskazany przez nich most lub tunel zostanie zamknięty.

Kierowcy otrzymają powiadomienie, jeśli wskazany przez nich most lub tunel zostanie zamknięty.Fot. Henriette Busterud, Statens vegvesen

Statens vegvesen oferuje również kierowcom interaktywne mapy. Na stronie internetowej instytucji dostępne są informacje o natężeniu ruchu na najpopularniejszych trasach. Na części z nich dostępny jest podgląd z kamer drogowych. Drogowcy także za ich pośrednictwem wiadomości o wypadkach, robotach drogowych i objazdach.

Źródło: Statens vegvesen, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok