Transport i komunikacja

Norweski przewoźnik wraca do żywych. Na liście połączeń jest polskie miasto [AKTUALIZACJA]

Monika Pianowska

17 czerwca 2020 11:38

Udostępnij
na Facebooku
1

Norwegian to trzecia największa europejska linia budżetowa. wikimedia.org/ fot. Edward Russell/ CC BY 2.0

1 lipca norweskie linie lotnicze Norwegian przywrócą 76 międzynarodowych i lokalnych tras zawieszonych z powodu pandemii koronawirusa i zamknięcia granic dla pasażerów.
[AKTUALIZACJA, 18.06]

Norwegian zapowiedział, że 3 lipca powrócą loty z Oslo Gardermoen na gdańskie lotnisko.
Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

Poniżej: komunikat gdańskiego lotniska
Na liście wznowionych połączeń poza lotniskami w krajach nordyckich i południowych kurortach znajdą się miasta w Polsce czy Wielkiej Brytanii. O częściowej reaktywacji siatki lotów przewoźnik poinformował 17 czerwca. Już teraz da się kupić bilety z Gardermoen do Gdańska.
Do ośmiu używanych obecnie samolotów dołączy 12 uziemionych do tej pory maszyn, dzięki czemu do pracy będzie mogło wrócić około 200 pilotów i 400 pracowników załogi pokładowej. Póki co norweski przewoźnik nie oferuje ponownie rejsów za ocean ani do Włoch, jednak z Oslo będzie można polecieć np. do Hiszpanii, Chorwacji, Francji czy państw bałtyckich.
Norwegian już 16 czerwca zapowiadał na Facebooku wakacyjne loty z kraju fiordów, Szwecji i Danii.

Postanowili nie czekać

Chociaż budżetowy przewoźnik jeszcze niedawno utrzymywał, że nawet po opanowaniu trudnej sytuacji finansowej prawdopodobnie zdecyduje się na „hibernację” aż do 2021 roku, na decyzję o wznowieniu części tras wpłynęło zapotrzebowanie ze strony podróżnych, jak również działania konkurencyjnych linii lotniczych i postanowienia władz w Europie o stopniowym otwieraniu granic i przyjmowaniu turystów.
Na mocy ustaleń norweskiego rządu mieszkańcy kraju fiordów mogą się już swobodnie przemieszczać do Danii, Finlandii, Islandii i szwedzkiej wyspy Gotlandii, jednak wciąż do 20 sierpnia inne zagraniczne podróże nie są wskazane. W ich przypadku po powrocie do Norwegii obowiązuje kwarantanna.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jacek Zowczak

18-06-2020 05:33

No

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram