Kalendarz

Kalendarz 2021   PROMOCJA: 2 w cenie 1

Kalendarz 2021
PROMOCJA: 2 w cenie 1
Kup kalendarz
Transport i komunikacja

Norwegian dalej walczy o przetrwanie: kolejny miesiąc z gigantycznymi stratami linii lotniczych

Monika Pianowska

11 stycznia 2021 11:23

Udostępnij
na Facebooku
1

Sytuacja niegdyś lotniczego giganta jest bardzo trudna. Sergey Kamshylin - stock.adobe.com - Tylko do użytku redakcyjnego

W grudniu 2020 norweskie linie lotnicze Norwegian straciły 94 proc. klientów w porównaniu z tym samym miesiącem w poprzednim roku, podaje opublikowany 7 stycznia raport przewoźnika. Zarówno całkowita przepustowość, jak i całkowity ruch zmniejszyły się o 98 proc.
Reklama
W grudniu firma obsłużyła 129 664 pasażerów z użyciem jedynie 9 samolotów. Jeszcze w listopadzie 2020 Norwegian korzystał z 12 maszyn, a w październiku z 21. Pod koniec ubiegłego roku norweskie linie obstawiały głównie trasy krajowe.

Szukają ratunku, by utrzymać się w branży

Norweski przewoźnik ograniczył liczbę samolotów w powietrzu po tym, jak zeszłej jesieni rząd odmówił udzielenia mu kolejnych miliardów koron wsparcia. Aby się utrzymać, Norwegian podjął jeszcze inne kroki: linie otrzymały w Irlandii ochronę przed upadłością dla spółek Norwegian Air International i Arctic Aviation Assets.
W grudniu udziałowcy nadali również zarządowi i kierownictwu Norwegian szerokie uprawnienia do przeprowadzenia restrukturyzacji finansowej firmy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Nyga

5 dni temu

Norweskie linie lotnicze? Przecież Chińczycy ich kupili jakiś czas temu.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram