Przeprawa promowa i ponad 20 godzin jazdy autobusem – tak prezentuje się nowe połączenie pomiędzy Polską i Norwegią. Flixbus wprowadził do celów podróży z Krakowa norweską stolicę. Autokary wystartują ze stolicy Małopolski w pierwszych dniach sierpnia.
Połączenie Kraków-Oslo będzie miało premierę 3 sierpnia. Linia N1202 przejedzie przez Katowice, Łódź, Ciechocinek, Toruń, Grudziądz, Gdańsk, Sopot i Gdynię. Pasażerów czeka następnie trwająca 10,5 godziny przeprawa promem Stena Line do Karlskrony. Będzie zawarta w cenie biletu. Przed wizytą w Oslo pojazd zatrzyma się w Växjö, Värnamo, Jönköping, Borås, na lotnisku Göteborg-Landvetter i w Göteborgu. Czas trwania podróży z Krakowa wyniesie średnio 33,5 godziny. Osoby rozpoczynające jazdę w Trójmieście spędzą w autokarze około 24 godziny.
Ze względu na przeprawę promową, wszyscy pasażerowie muszą dokonać odprawy internetowej. Odpowiedni formularz, otrzymywany przy rezerwacji biletu autobusowego, należy wypełnić 72 godziny przed rozpoczęciem podróży.
Flixbus konkurencją dla tanich lotów?
Osoby ceniące sobie czas trwania podróży nie będą przychylne nowej ofercie przewozowej przez wzgląd na nawet ponad 30-godzinną trasę. Plusem nowej linii Flixbusa może być bilet, który oferuje zabranie do autokaru bagażu podręcznego (7 kg) oraz rejestrowanego (20 kg). Kolejna 20-kilogramowa walizka kosztować będzie 10 PLN. Rezerwacji wskazanego miejsca dokonamy w cenie ośmiu lub 16 PLN. Bilety kosztują:
- 399 PLN – na trasie Kraków-Oslo (10.08.2023),
- 369 PLN – na trasie Gdańsk-Oslo (4.08.2023),
- 349 PLN – na trasie Toruń-Oslo (7.08.2023),
- 349 PLN – na trasie Gdynia-Oslo (21.09.2023).
Kursy będą odbywały się siedem dni w tygodniu. Czas trwania podróży może różnić się od wybranego dnia.Fot. materiały prasowe Flixbus
Flixbus może stanowić konkurencję dla m.in. linii lotniczych Wizz Air oraz Ryanair. Obecne ceny za przelot na trasie Gdańsk-Oslo wynoszą 629 PLN. Po doliczeniu kosztów dodatkowego bagażu kwota wzrasta do 865 PLN. W przypadku podróży 21 września, bilety lotnicze kosztują 39 PLN (Sandefjord-Torp) lub 69 PLN (Oslo-Gardermoen). Po doliczeniu kosztów bagażu, wahają się od 277 do 458 PLN.
Źródła: Flixbus, Wizz Air
29-07-2023 12:38
0
-23
Zgłoś