Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Sport

Świetny start Polaków. Pierwsze miejsce dla Norwegów [PŚ w skokach]

Maja Zych

18 listopada 2017 18:58

Udostępnij
na Facebooku
Świetny start Polaków. Pierwsze miejsce dla Norwegów [PŚ w skokach]

Inauguracja sezonu 2017/2018 odbyła się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. MN

18 listopada w Wiśle odbył się pierwszy konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na półmetku Polacy prowadzili, jednak świetne skoki Norwegów zapewniły im pierwsze miejsce. Podopieczni Stefana Horngachera stanęli jednak na podium, zajmując drugie miejsce.
W pierwszej trójce znalazła się także drużyna Austriaków, na drugim miejscu ex aequo z Polakami.

Pierwsza trójka w konkursie drużynowym (kraj/łączna nota):

1. Norwegia - 1023,8
2. Polska - 1006,5
3. Austria - 1006,5

Świetne skoki Polaków

Drużynę Polaków reprezentowali Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Już w pierwszej serii polskim skoczkom udało się postraszyć rywali, oddając świetne skoki, które zapewniły im prowadzenie. Najlepiej poszło Dawidowi Kubackiemu, którego skok miał 125,5 metra. Różnice między rywalami były jednak niewielkie i w drugiej serii Norwegowie zdołali znacznie wyprzedzić Polaków.

Skoki Polaków:

Dawid Kubacki- 125,5/122,5 m
Kamil Stoch- 120,5/127 m
Maciej Kot - 124/126 m
Piotr Żyła - 121/116 m

To nie koniec emocji

Już jutro w Wiśle odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny tegorocznego Pucharu Świata w skokach. Na skoczni im. Adama Małysza Polskę reprezentować będzie siedmiu skoczków: Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot i Kamil Stoch. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć od godziny 15 na kanale TVP1.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok