Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Inauguracja PŚ w skokach w Wiśle. Norweg może nie wystąpić, bo… sprzęt został na lotnisku Sport
Maja Zych 17 listopada 2017
12:11

Inauguracja PŚ w skokach w Wiśle. Norweg może nie wystąpić, bo… sprzęt został na lotnisku

Skomentuj
Na zdjęciu polscy skoczkowie podczas dekoracji medalowej w konkursie drużynowym w 2013 roku. By Tadeusz Mieczyński (Skijumping.pl) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Już dziś 17 listopada rusza Puchar Świata w skokach narciarskich – inauguracja najważniejszych mistrzostw będzie miała miejsce w polskiej Wiśle. W otwarciu zawodów może nie wziąć udziału Norweg Johann André Forfang. Winę ponosi linia lotnicza Norwegian, która zostawiła bagaż skoczka na lotnisku.
Piątkowe otwarcie może odbyć się bez 22-letniego Norwega, ale na skoczni w Wiśle z pewnością będzie można zobaczyć między innymi Kamila Stocha i Piotra Żyłę.
Reklama

Wielkie otwarcie w Wiśle

Już dzisiaj w Wiśle będzie mieć miejsce wielkie otwarcie Pucharu Świata w skokach narciarskich. W ten weekend planowane są zawody drużynowe i indywidualne. W piątkowych kwalifikacjach weźmie udział ponad 70 zawodników, w tym dwunastu Polaków. Czterech z nich zostanie wybranych przez trenera Stefana Horngachera do występu w konkursie drużynowym w sobotę. Wszystkie bilety na zawody zostały wyprzedane, a transmisję będzie można obejrzeć na kanale TVP.

Program zawodów:

Piątek, 17.11.2017
11:00 – Odprawa techniczna
16:00 – Oficjalny trening
18:00 – Kwalifikacje

Sobota, 18.11.2017
15:00 – Seria próbna
16:00 – Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 19.11.2017
14:00 – Seria próbna
15:00 – Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Problemy Forfanga

Młody norweski skoczek znalazł się w bardzo nieciekawej sytuacji – linia lotnicza Norwegian zgubiła jego bagaż, w którym znajdował się cały potrzebny sprzęt. Z tego powodu pod dużym znakiem zapytania znajduje się występ Forfanga w piątkowych kwalifikacjach, od którego zależy jego start w niedzielnym konkursie indywidualnym. Norwegian nie jest w stanie zapewnić skoczka, czy uda mu się dostarczyć bagaż na czas.

To nie jest pierwsza taka sytuacja w karierze 22-letniego Norwega. – Pojechałem do Japonii bez nart, więc nie jest to dla mnie całkiem nowa sytuacja – komentuje Forfang.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas